Bilans wichur w województwie mazowieckim

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje występowanie wiatru zachodniego w województwie mazowieckim do godzin wieczornych 1 kwietnia. Średnia prędkość wyniesie od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 90 km/h.
Dostęp do informacji o potencjalnych zagrożeniach czy klęskach żywiołowych może mieć każdy dzięki Regionalnemu Systemowi Ostrzegania. Użytkownicy smartfonów mogą pobrać bezpłatną aplikację ze sklepów z aplikacjami lub strony mazowieckie.pl. Można ją tam wyszukać za pomocą słów kluczowych: „RSO”lub „Regionalny System Ostrzegania”. Komunikaty RSO publikowane są także na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, programach regionalnych i TVP1, TVP2, TVP Kultura, TVP Historia i TVP Polonia oraz w telegazecie od str. 430.
Od 1 stycznia 2015 r. działa Regionalny Sytem Ostrzegania, którego zadaniem jest rozsyłanie ostrzeżeń o potencjalnych zagrożeniach czy klęskach żywiołowych. Wygenerował on już 800 powiadomień i ponad 200 ostrzeżeń. Komunikaty obejmowały kategorie: meteorologiczne, hydrologiczne, stan wód, a także inne np. poważne wypadki drogowe czy strajki.
Zobacz również
Kalendarz imprez
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
30 | ![]() |
2 | 3 | ![]() |
![]() |
![]() |
7 | 8 | ![]() |
10 | ![]() |
![]() |
13 |
14 | 15 | ![]() |
17 | 18 | ![]() |
20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 | 3 |