zdjecie 8142
zdjecie 8142
2021-10-22T09:13:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Bilans wichury w regionie. Wśród poszkodowanych są strażacy ochotnicy z Troszyna [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. OSP Troszynfot. OSP Troszyn
REKLAMA
1
0
1

Trwa usuwanie skutków wczorajszej wichury, która mocno dała się we znaki mieszkańcom regionu. Wśród poszkodowanych niestety nie zabrakło także tych, którzy na co dzień w takich właśnie sytuacjach niosą pomoc innym. Podczas wichury ucierpieli strażacy ochotnicy z Troszyna.

Od wczoraj w związku ze zniszczeniami, jakie w naszym regionie powodował (i wciąż jest odczuwalny) gwałtowny wicher, strażacy z Ostrołęki i jednostek ochotniczej straży pożarnej interweniowali blisko 30 razy. Zgłoszenia dotyczące powalonych drzew, uszkodzonych dachów i zerwanych linii energetycznych napływały z całego powiatu i miasta.

Wśród poszkodowanych są niestety także ratownicy walczący na co dzień ze skutkami takich kataklizmów jak wczorajsza nawałnica. Porywisty wiatr uszkodził dach remizy strażaków ochotników z Troszyna w momencie, gdy oni uczestniczyli w akcji związanej z usuwaniem powalonych drzew na jezdni w Borowcach. Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń, jednak dla jednostki to ogromna strata finansowa.

W dniu dzisiejszym w związku z silnymi wiatrami w naszym regionie jak i w całej Polsce dotknęło nas ogromne nieszczęście. Wiatr zerwał dach z naszej strażnicy. Na co dzień to My walczymy z krzywdą, która dzieje się ludziom i pomagamy im, lecz teraz to spotkało także naszą jednostkę.

- relacjonują poszkodowani strażacy.

Wicher powodował także poważne straty i utrudnienia w innych częściach naszego regionu. W Ostrołęce przy ulicy Psarskiego drzewo runęło na zaparkowane wzdłuż ulicy samochody.

Przy ulicy Mickiewicza wiatr oderwał znak z lustrem przymocowany do muru.

zdjecie

M.in. w Wachu, Dylewie, Troszynie, Jaworach Starych, Jastrząbka, Gaczyska interweniowano do powalonych drzew tarasujących jezdnie i stwarzających zagrożenie.

Wichura będzie dokuczała mieszkańcom regionu także i dziś. Wiatr nieco osłabnie – w porywach może osiągać do około 90 km/h – jednak wciąż może być niebezpieczny i stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia oraz powodować straty w mieniu. Zachowajcie ostrożność.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×