eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Biskup apeluje o trzeźwość: Upijanie się jest grzechem! [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 9752
Biskup Tadeusz Bronakowski, fot. TV TrwamBiskup Tadeusz Bronakowski, fot. TV Trwam
REKLAMA

Biskup pomocniczy naszej diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski,  przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, od lat orędownik życia w trzeźwości, kolejny raz zaapelował do Polaków o to, by nie nadużywać alkoholu. Skomentował też alkoholowy skandal w piłkarskiej kadrze Polski do lat 17.

Bp Bronakowski: Upijanie się jest grzechem!

"Tak istotne jest zerwanie z niechlubną tradycją wychwalania pijaństwa w piosenkach śpiewanych przy okazji spotkań towarzyskich. Wiele z nich poniża godność człowieka jako dziecka Bożego, obraża Boga. Ktoś może powiedzieć, że różne piosenki i przyśpiewki pijackie to tylko niegroźna zabawa, to żart. Zastanówmy się, czy słowa Pana Jezusa, że z każdego słowa zdamy sprawę przed Bogiem, nie obowiązują nas chrześcijan także podczas zabawy?" - pytał biskup Tadeusz Bronakowski w nagraniu dla Telewizji Trwam.

Dalej, biskup pomocniczy naszej diecezji i orędownik życia w trzeźwości, wskazywał:

Przecież upijanie się czy nakłanianie innych do upicia się jest w świetle Słowa Bożego grzechem. Nie miejmy w tym udziału. Tutaj potrzeba naszej odwagi i determinacji, aby tworzyć radosną atmosferę bez stawiania alkoholu, aby inni mogli przekonać się, że to nie alkohol jest źródłem prawdziwej radości, ale przyjaźń z innymi i życzliwość wobec drugich zakorzeniona w Bogu. Postawmy na rozwój trzeźwej, abstynenckiej kultury codziennego życia, w tym rozrywki, zabawy, spotkań rodzinnych i w gronie przyjaciół. Tylko tak możemy budować kulturę piękną i dobra.

Alkoholowy skandal w piłkarskiej kadrze. Biskup zabrał głos

Biskup przypomniał, że niedawno serwisy informacyjne podały wiadomość o skandalu alkoholowym w reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 17 podczas przygotowań do Mistrzostw Świata.

- Ta informacja, jak wiele innych przypadków, powinna skłonić wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie młodych sportowców i za promowanie sportu w naszej ojczyźnie do refleksji nad szkodliwością reklamy alkoholu w przestrzeni publicznej, a zwłaszcza nad szkodliwością wiązania jej ze sportem - powiedział bp Bronakowski, dodając:

Kolejny raz trzeba także zadać pytanie o obecność napojów alkoholowych na stadionach, w czasie imprez sportowych. Przecież wśród kibiców tak wielu jest młodych ludzi, często nieletnich. Oni uczą się, że bez alkoholu nie ma dobrego kibicowania ani świętowania zwycięstwa lub radzenia sobie z porażkami. Czy nie jest to zła szkoła traktowania alkoholu jako czegoś koniecznego do życia? Tymczasem, sport ma uczyć zdrowego stylu życia, a wiemy z badań, że alkohol wywiera szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka we wszystkich jego wymiarach.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×