eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Biskup do rolników: "Wyrażam uznanie i wdzięczność za Wasz trud i ciężką pracę"

REKLAMA
zdjecie 9637
REKLAMA
zdjecie 9637

"Wyrażam uznanie i wdzięczność za Wasz  trud i ciężką pracę" - napisał biskup łomżyński Janusz Stepnowski w liście do rolników. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa nie będzie diecezjalnych dożynek.

Każdego roku pod koniec lata patrzymy z wdzięcznością na naszych rolników i tych wszystkich, którzy trudzą się uprawą roli. Ziemia jest matką, która nas żywi. Jest to dla nas cudem, a jednocześnie powodem do ogromnej wdzięczności Panu Bogu za Jego błogosławieństwo, a rolnikom za trud uprawy roli

- pisze w liście biskup Janusz Stepnowski.

Jak dodał, w kościołach będzie dziękować się za plony, lecz bez tradycyjnych, centralnych dożynek diecezjalnych.

Ten rok jest zupełnie wyjątkowy. Wiosna przyniosła nam ogromną suszę. Byliśmy pełni obaw o plony. Długotrwała susza nie tylko budziła nasz niepokój, ale stawiała pytania, czy na naszych stołach nie zabraknie chleba. Bóg bogaty w miłosierdzie zlitował się nad nami i wysłuchał wołania swoich dzieci. Stwórca pobłogosławił tegoroczne plony, a ziemię użyźnił deszczem, ogrzał słońcem i uchronił nasze plony przed żywiołami. Po zakończonych żniwach możemy z wdzięcznością wołać: „Ziemia plony już wydała, Bóg dał nam błogosławieństwo, niech rozbrzmiewa Jego chwała w każdym czasie w każdym miejscu”. Te słowa chcemy dziś wyśpiewać świętując w naszych parafiach dziękczynienie za zebrane płody ziemi. Stajemy przed Stwórcą z wdzięcznością za Jego opiekę i błogosławieństwo. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa nie organizujemy w tym roku tradycyjnych centralnych dożynek, ale w poszczególnych parafiach naszej diecezji dziękujemy za tegoroczne plony ziemi, sadów i ogrodów

- podkreślił pasterz naszej diecezji.

Padłyteż słowa podziękowań dla rolników:

Drodzy rolnicy, wyrażam uznanie i wdzięczność za Wasz  trud i ciężką pracę. To dzięki Wam w tym trudnym roku zmagania się z koronawirusem nie zabraknie na naszych stołach chleba, także tego do sprawowania Eucharystii. Wraz z całym duchowieństwem, osobami życia konsekrowanego i wszystkimi diecezjanami, którzy korzystamy z płodów ziemi, będących owocem Waszej ciężkiej i wytrwałej pracy włączam się w dziękczynienie Te Deum.

Świętując dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi prośmy Boga bogatego w miłosierdzie, aby zachował nas „Od powietrza, głodu ognia i wojny…” i nieustannie błogosławił pracy rolników i tym, którzy tę pracę wspomagają.

 

Więcej o: biskup, rolnicy, dożynki

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×