eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Biskup Łomżyński wzywa do modlitwy: "Zło, które godzi w dusze polskiego Narodu pokonamy tylko modlitewnym szturmem"

REKLAMA
zdjecie 1024
zdjecie 1024
kuria.lomza.plkuria.lomza.pl
REKLAMA

Biskup łomżyński, Janusz Stepnowski wzywa wszystkich wiernych do modlitwy wynagradzającej za zniewagę Najświętszego Sakramentu i obrazu MB Częstochowskiej. Duchowny w specjalnym liście do członków diecezji podkreśla jak bardzo atakowany jest kościół i jak wpływa to na codzienne zachowania ludzi.

Biskup w liście pisze:

W dniu 9 grudnia 2012 roku w kaplicy Cudownego Obrazu 58-letni mężczyzna, Polak, sforsował ogrodzenie i wtargnął do prezbiterium, rzucając kolejno dwa naczynia z nitroglicerynową czarną farbą, która rozlała się na ołtarz, ramy obrazu, na berło i jabłko – insygnia królewskie Matki Bożej oraz na różę, serce i różaniec – wota bł. Jana Pawła II.

W nocy z 5 na 6 lutego 2013 roku nieznany sprawca włamał się do kościoła parafialnego w Wąsoszu, zniszczył tabernakulum, rozrzucił konsekrowane komunikanty, skradł zabytkową monstrancję i kustodię z konsekrowaną hostią oraz puszkę.

Dokonane profanacje wpisują się w łańcuch agresywnych wypowiedzi i zachowań kierowanych w stronę Kościoła, osób duchowych i wiernych świeckich. Tę agresywną postawę upowszechniają niektóre media, co buduje w społeczeństwie klimat przyzwolenia na brutalne traktowanie osób i instytucji reprezentujących odmienne poglądy.
Zło, które godzi w dusze polskiego Narodu pokonamy tylko modlitewnym szturmem. Potrzebna jest zatem żarliwa modlitwa przebłagalna w naszych kościołach, rodzinach i wspólnotach modlitewnych.

Mając na uwadze wspomniane zniewagi, zarządzam, aby we wszystkich kościołach naszej Diecezji w I Niedzielę Wielkiego Postu, w dniu 17 lutego 2013 roku, po każdej Mszy św. zostało odprawione nabożeństwo przebłagalne: suplikacje, poprzedzone odpowiednim przygotowaniem i Akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z uwzględnieniem także homilii mszalnej dotyczącej bolesnego znieważenia Wizerunku Jasnogórskiego i postaci eucharystycznych w kościele w Wąsoszu.


Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28 dk29  30
×