zdjecie 762
zdjecie 762
2010-09-22T14:35:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Biuro podróży Selectours upadło - grupa młodzieży z Ostrolęki nie pojedzie do Turcji! Łącznie stracili ponad 16 tys. zł!

REKLAMA
REKLAMA

Wakacje spędzili w domu żyjąc myślą o wyjedzie do Turcji. 12 osobowa grupa ze Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce przez tydzień miała korzystać z uroków Turcji. Niestety we wtorek 14 września dowiedzieli się, że biuro Selectours upadło a ich wycieczka przepadła. Stracili łącznie ponad 16 tysięcy złotych! Czy jest szansa, że odzyskają pieniądze?

- Długo czekaliśmy na tą wycieczkę. Jedni całe wakacje pracowali by uzbierać pieniądze na wyjazd a inni nigdzie nie wyjeżdżali, bo czekali na ten wyjazd. Każdy już myślał o pakowaniu rzeczy i przygotowaniu stroi kąpielowych. W środę nasza wychowawczyni oświadczyła, że z wycieczki nici. Chyba nikomu nie musimy tłumaczyć jak bardzo wstrząsnęła nami ta wiadomość – powiedziała nam Paulina, uczennica ZSZ nr 4 w Ostrołęce.

Uczniowie nie tyle są zawiedzeni odwołaniem wyjazdu co obawiają się o zwrot pieniędzy. Szkoła łącznie zapłaciła 16 400zł za całą grupę. Ile uda się z tego odzyskać? Przez cały dzień próbowaliśmy dodzwonić się do prezesa Selectours. Zapewne nie byliśmy jedynymi osobami, które chcą się dowiedzieć czy zostaną zwrócone wpłacone pieniądze. Dzwonienie nie miało sensu, nikt nie odbiera. Biuro umieszcza jedynie komunikaty na swojej stronie internetowej.

Ze strony internetowej biura zniknęły oferty, jest tylko komunikat o upadłości, który zawiera też załącznik poświadczający, że firma miała ubezpieczenie wystawione przez SIGNAL IDUNA i z niego zostaną pokryte koszty powrotu klientów do Polski oraz zwrot zaliczek za kupione już wyjazdy.

Według zarządu Selectours upadłość biura spowodowana jest m.in. trudnościami w ściągnięciu należności.


„W związku z zaistniałą sytuacją zostaje uruchomiony proces zorganizowania powrotu Klientów Selectours do kraju, w miarę możliwości w jak najmniej uciążliwy sposób. W najbliższym czasie wydany zostanie nowy komunikat z telefonami kontaktowymi, pod którymi będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat zastosowanych procedur  – czytamy na stronie biura podróży. -Wszelkie roszczenia należy zgłaszać zgodnie z instrukcją umieszczoną na stronie Signal Iduna to jest http://www.signal-iduna.pl. Z poważaniem, Zarząd B.P Selectours.”


Zarząd biura podróży zapewnia, że klienci Selectours są zabezpieczeni, a Urząd Województwa Mazowieckiego rozpoczął już działania związane z uruchamianiem gwarancji i ubezpieczeń, które posiadało biuro. Z tych środków w pierwszej kolejności będzie finansowany powrót klientów biura do Polski.  W drugiej kolejności z ubezpieczenia mają być oddawane klientom zaliczki, które wpłacili na poczet późniejszych wyjazdów. Klienci raczej nie mogą liczyć na odzyskanie wszystkich pieniędzy. Mówi się, że zwroty będą w wysokości kilkuset złotych!

Pomoc poszkodowanym osobom zaoferowało również jedno z biur podróży. Nasze lokalne, biuro podróży - Agencja Express Andrzej Kwiatkowski, w porozumieniu z dużym touroperatorem BEE&FREE, mając na względzie sytuację osób poszkodowanych przez Selectours przygotowała Ofertę Specjalną dla osób z terenu Ostrołęki -  powiedział nam Karol Kwiatkowski z biura podróży Express.

Szczegóły w biurze podróży Express przy ulicy Gocłowskiego 8A w Ostrołęce.
tel. 29 764 44 77

REKLAMA
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×