2014-04-02T09:58:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Blok socjalny przy Braterstwa Broni pnie się w górę [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Budowa bloku socjalnego, fot. Urząd Miasta Ostrołęki
REKLAMA

Do tego, by budynek osiągnął ostateczny wygląd brakuje już tylko jednego piętra. Pogoda sprzyja wykonawcom inwestycji i prace postępują zgodnie z harmonogramem.  

Do tej pory powstały już trzy kondygnacje budynku, oparte na ścianach konstrukcyjnych z cegły silikatowej i stropach z płyt kanałowych.  Uzupełniono wylewki żelbetowe piwnic, parteru, 1 i 2 piętra.  Postawiono  ścianki działowe z suporexu  na parterze i częściowo na pierwszym piętrze. Wykonana została izolacja przeciwwilgociowa wraz z drenażem wokół budynku i izolacji cieplnej ścian piwnic, w których zagęszczono  podłoże pod posadzki piwnic i rozpoczęto ich wylewanie. Poza samym budynkiem dodatkowe prac polegały na przełożeniu kolidującego i wykonanie nowego przyłącza wodociągowego oraz  przełożeniu sieci telekomunikacyjnej. - informuje Urząd Miasta Ostrołęki

- Jedną z najtrudniejszych spraw dla samorządu jest problem lokali socjalnych dla niezamożnych i skrzywdzonych przez życie, często nie z własnej winy, ludzi. Dlatego cieszy każde pozyskane mieszkanie, w którym może zacząć próbować układać swoje życie jakaś rodzina, matka samotnie wychowująca dzieci czy młody człowiek opuszczający placówkę wychowawczą. Ostrołęka jest chyba dobrym miejscem dla takich inicjatyw w porównaniu z podobnymi ośrodkami miejskimi. Cieszę się, że budujemy kolejny blok socjalny w Wojciechowicach. - powiedział nam wiceprezydent Grzegorz Płocha.

Przed budowlańcami jeszcze pozostałe prace, w tym:
- ściany i strop nad III piętrem, więźba dachowa
- pokrycie dachowe z blacho-dachówki
- montaż stolarki okiennej i drzwiowej
- instalacje wraz z przyłączami: - elektryczna, CO, CwU, kanalizacji sanitarnej wodnej w budynku,   kanalizacji   deszczowej z rozsączeniem
- roboty wykończeniowe wewnątrz i elewacja
- ukształtowanie terenu i zieleń
- drogi wewnętrzne, parkingi, chodniki i zjazdy na ulice osiedlowe
- plac zabaw i osłona śmietnikowa

Wszystko wskazuje na to, że roboty budowlane będą nadal przebiegać zgodnie z wytyczonym planem i już jesienią do budynku socjalnego przy Braterstwa Broni wprowadzą się lokatorzy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń