eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Bociania rodzina z Ostrołęki wkrótce się powiększy [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 2594
zdjecie 2594
fot. kadr z kanału YouTubefot. kadr z kanału YouTube
REKLAMA
zdjecie 2594
Posłuchaj

W bocianim gnieździe znajdującym się na terenie stacji uzdatniania wody przy ulicy Leśnej pojawiły się dwa jaja. Najsłynniejsza bociania rodzina z Ostrołęki uwija się jak w ukropie, by stworzyć swoim potomkom idealne warunki do narodzin. Ich poczynania śledzić można na żywo dzięki zainstalowanej przy gnieździe kamerce transmitującej wideo do sieci przez 24 h/dobę.

 Spoglądając za okno, szczególnie pod koniec tygodnia, ciężko uwierzyć, że mamy już wiosnę. Chłodną, a momentami wręcz zimową aurą zdają nie przejmować się dwa najsłynniejsze w Ostrołęce bociany, które na początku kwietnia zawitały do gniazda znajdującego się na stacji uzdatniania wody należącej do Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

 Ostatnio w gnieździe pojawiły się dwa jaja i teraz bociania para uwija się jak w ukropie, by stworzyć swoim potomkom warunki idealne do wyklucia.

 

 Codzienne rytuały klekoczącej rodzinki, korzystającej z dobrodziejstw „mieszkania” na terenach miejskiej spółki śledzić można na żywo, dzięki transmisji realizowanej z kamerki wideo zainstalowanej w gnieździe.

 

 

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31  1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6  7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12  13  14 dk15  16
dk17  18 dk19  20 dk21  22  23
dk24  25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×