eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Bociany w Myszyńcu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6563
zdjecie 6563
fot. Urząd Miejski w Myszyńcufot. Urząd Miejski w Myszyńcu
REKLAMA
zdjecie 6563
W zeszły wtorek 16 września 2014 r. w Myszyńcu budząc powszechną sympatię i zainteresowanie mieszkańców pojawiła się trójka młodych zaobrączkowanych bocianów. Szczególnie upodobały sobie parking przy sklepie JBB oraz okolice Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu.

Jako sieroty z tzw. późnego lęgu ptaki te były pod opieką Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie i stamtąd wyruszyły na typową dla tych zwierząt wędrówkę do Afryki. Miały tam kontakt z człowiekiem, ponieważ były częściowo dokarmiane, dlatego nie obawiają się ludzi.

Najlepsze, co możemy dla nich zrobić to nie dokarmiać ich, aby nie zatraciły umiejętności samodzielnego zdobywania pokarmu. Jest jeszcze możliwość, że bociany odlecą do Afryki z żurawiami , ponieważ utrzymująca letnia pogoda temu sprzyja. Jednak jeśli zostaną w Polsce, będą musiały trafić znowu pod opiekę Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, gdyż zimy nie przetrwają bez pomocy człowieka.

Jesteśmy w stałym kontakcie z szefostwem Parku i na bieżąco przekazujemy informacje o losach ich podopiecznych. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy dzwonili i przychodzili do Urzędu aby informować o niezwykłych gościach. - informuje Urząd Miejski w Myszyńcu.
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×