zdjecie 7844
zdjecie 7844
2020-06-26T12:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Boisko w Ostrołęce, przystań kajakowa w gminie Lelis. Nowe inwestycje ze wsparciem Mazowsza

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
1
0
4

Przebudowa boiska sportowego w Parku Miejskim w Ostrołęce, remont nawierzchni sportowej w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej czy modernizacja skateparku w Wyszkowie to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza.

Jak podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego, projekty sportowe to inwestycje, które trudno byłoby zrealizować, gdyby nie pomoc samorządu województwa. – Nowa sala sportowa, kort tenisowy czy siłownia to więcej niż tylko obiekty, to inwestycja w zdrowie i kondycję Mazowszan, które w czasie pandemii i przymusowego zamknięcia mogły zostać przez wielu zaniedbane. Z naszego wsparcia w tegorocznej edycji skorzysta 13 samorządów z subregionu ostrołęckiego.

To już trzecia edycja Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Na realizację zadania samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył w tym roku 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza jeszcze w tym roku zostanie zrealizowanych 114 inwestycji, z czego 13 w subregionie ostrołęckim.

W Ostrołęce dofinansowano przebudowę boiska sportowego w parku miejskim kwotą 90 tysięcy złotych, w gminie Kadzidło - Remont boiska do gry w piłkę nożną na obiekcie sportowym orlik w Kadzidle w kwocie 100 tysięcy złotych, a w gminie Lelis - Budowa przystani kajakowej w msc. Łęg Starościński - Walery w kwocie 100 tysięcy złotych.

W tym roku w ramach naszego autorskiego Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej pomożemy stworzyć aż 114 obiektów sportowych. Na ten cel przeznaczamy 10 mln zł. Zapotrzebowanie na wsparcie było w tym roku ogromne. Wartość złożonych wniosków ponad trzykrotne przekraczała kwotę, jaką mogliśmy na ten cel przeznaczyć. To pokazuje, jak bardzo mieszkańcy potrzebują takich inwestycji

– zaznacza Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Do programu mogły zgłaszać się gminy i powiaty z terenu województwa mazowieckiego. Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), placów sportowo-rekreacyjnych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×