zdjecie 907
zdjecie 907
2021-03-23T10:22:42+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Bracia złodzieje usłyszeli po kilkadziesiąt zarzutów. Jednemu z nich grozi 15 lat odsiadki

REKLAMA
Zdjęcie głównezdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
2

Dwaj zatrzymani 21-letni przestępcy usłyszeli w sumie 55 zarzutów! Na swoim koncie mają kradzieże z włamaniami oraz transakcje cudzymi kartami płatniczymi. Za popełnione przestępstwa jeden z braci może trafić za kratki nawet na 15 lat.

 Ściganie młodych przestępców zaczęło się kilka tygodni temu od zgłoszenia o włamaniu do samochodu, do którego doszło na terenie Wyszkowa. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy ukradli z samochodu portfel z dokumentami, kartami płatniczymi oraz pieniędzmi. Następnie złodzieje wielokrotnie zapłacili zbliżeniowo za swoje zakupy - nieswoją kartą bankomatową. Mężczyźni najczęściej kupowali alkohol i papierosy. Tym samym zgłaszający poniósł straty w wysokości ponad 2 tys. złotych.

 Policjanci przystąpili do wnikliwej i szczegółowej analizy zebranego materiału dowodowego. W wyniku podjętych czynności operacyjno-dochodzeniowych, zabezpieczonych śladów i zapisów monitoringów sklepów, gdzie podejrzani płacili kartą, ustalili ich tożsamość. Akcja zatrzymania została przeprowadzona w miniony weekend na terenie wsi pod Wyszkowem. Podejrzewanymi o szereg przestępstw okazali dwaj bracia z powiatu wyszkowskiego.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

 Jak się okazało, to nie jedyne przestępstwa, w które w ostatnim czasie zmieszany był jeden z mężczyzn. Kryminalni w trakcie czynności dochodzeniowo-śledczych dodatkowo ustali, że jeden z 21-latków włamał się sklepu na ternie Wyszkowa, skąd ukradł whisky o wartości ponad 800 złotych.

 Obaj mężczyźni po nocy spędzonej w policyjnym areszcie zostali doprowadzeniu do prokuratury, gdzie usłyszeli 27 i 28 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży z włamaniem, w tym posługiwania się kartą płatniczą przełamując zabezpieczenia konta bankowego. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.

 Ponieważ jeden z nich dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Mieszkańcy gminy Wyszków będą musieli również naprawić pokrzywdzonym wyrządzone szkody. Jednak o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

- informuje podkom. Wroczyński.

 W celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator wobec 21-latków zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania i kontaktu między sobą.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×