eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Brutalny napad w Ostrołęce. Przystawił nóż do gardła mężczyzny żądając wydania pieniędzy

REKLAMA
zdjecie 7679
fot. sxc.hufot. sxc.hu
REKLAMA
zdjecie 7679

Do jednego z domów na terenie Ostrołęki weszło czterech mężczyzn. Zaczęli bić obecnych w budynku. Pokrzywdzeni byli kopani i uderzani rękoma przez agresorów. Jeden z napastników przystawił nóż do gardła jednemu z bitych mężczyzn żądając wydania pieniędzy i grożąc spaleniem domu.

Tylko dwie godziny wystarczyły ostrołęckim policjantom, by zatrzymać czterech mężczyzn podejrzanych o rozbój, do którego doszło w minioną niedzielę w jednym z domów na Osiedlu Leśnym. Trzech pokrzywdzonych trafiło do szpitala. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzą policjanci wydziały kryminalnego ostrołęckiej KMP.

Wczoraj dyżurny ostrołęckiej komendy został powiadomiony o napadzie, który miał miejsce w jednym z domów na Osiedlu Leśnym w Ostrołęce. Na miejsce skierowano policjantów wydziału patrolowego. Według wstępnych ustaleń poczynionych przez policjantów będących na miejscu wynikało, że do jednego z domów weszło czterech mężczyzn, którzy zaczęli bić obecnych w budynku. Łącznie w pomieszczeniach były cztery osoby. Byli oni kopani i uderzani rękoma przez agresorów. Jeden z napastników przystawił nóż do gardła jednemu z bitych mężczyzn żądając wydania pieniędzy i grożąc spaleniem domu. Sprawcy po otrzymaniu pieniędzy uciekli. Zanim opuścili dom wybili jeszcze kilka szyb w budynku. Trzech z pokrzywdzonych został zabranych do szpitala.

Na miejsce skierowano kolejnych policjantów. Tym razem z wydziału kryminalnego. Rozpoczęły się poszukiwania sprawców napadu. Już po dwóch godzinach policjanci zatrzymali czterech (18-21 lat) podejrzanych. Wśród nich jest trzech ostrołęczan oraz jeden mieszkaniec gminy Rzekuń. Wszyscy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas oględzin zabezpieczono m.in. zakrwawioną odzież oraz nóż. Dalsze postępowanie w powyższej sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału kryminalnego. Przypominamy, że rozbój z nożem w ręku zagrożony jest karą co najmniej trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Ostrołęce
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×