eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Budowa sieci wodociągowej przy ul. Warszawskiej na finiszu. Mieszkańcy osiedla Leśne i Łazek odetchną z ulgą [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
REKLAMA

Dobiega końca ważna inwestycja Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji związana z budową sieci wodociągowej w ulicy Warszawskiej. Najbardziej skorzystają na tym mieszkańcy osiedla Leśne i Łazek.

Na chwilę obecną zakończono prace budowlane wraz z najbardziej newralgicznym odcinkiem sieci pod rzeką Omulew, zrealizowane z wykorzystaniem technologii przewiertu sterowanego. Obecnie Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. jest w trakcie procedury odbioru sieci wodociągowej w ul. Warszawskiej.

Ukończona inwestycja pozwoli na zaopatrywanie w wodę przez OPWiK Sp. z o.o. niemal wszystkich mieszkańców prawobrzeżnej Ostrołęki, tj. ponad 350 gospodarstw domowych, które do tej pory były uzależnione od możliwości technicznych podawania wody i narażone na problemy związane ze spadkiem ciśnienia dostarczanej wody przez Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Olszewo-Borki Sp. z o.o. Taka sytuacja trwała od końca 2020 r., odkąd nastąpiło wygaśnięcie Porozumień Międzygminnych pomiędzy Miasto Ostrołęka a Gminą Olszewo-Borki, gm. Lelis oraz gm. Rzekuń, na podstawie których Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. świadczyło na terenie powyższych gmin usługi zbiorowego dostarczania wody i zbiorowego odbierania ścieków.

- informuje Rafał Lis, prezes OPWiK.

Zakończona inwestycja to duża ulga dla mieszkańców prawobrzeżnej Ostrołęki, dla których rozbudowa sieci wodociągowej oznacza koniec z problemami z niewystarczającymi ciśnieniem wody bieżącej.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×