eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Budowanie zespołu. Kolejna odsłona Społecznej Akademii Umiejętności [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4610
fot. materiał organizatorafot. materiał organizatora
REKLAMA

Kolejne spotkanie Społecznej Akademii Umiejętności poświęcone były tematowi: "Budowanie zespołu". Szkolenie poprowadziła Edyta Kozera trener, coach, szkoleniowiec, ekspert w pracy z emocjami na ścieżce zawodowej z MOWES - Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Każdy z nas jest inny, więc żeby zbudować dobry zespół musimy poznać swoje cechy charakteru tak aby nauczyć się współpracować. Warto jest też poznać swoje silne i słabe strony, tak aby z nich korzystać umiejętnie i zgodnie z oczekiwaniami.

- Ważną rolę w zespole pełni przede wszystkim komunikacja. Komunikacja to podstawa naszych relacji interpersonalnych, z którymi mamy styczność każdego dnia. Jest to nieodłączny element naszego życia, z którym się zmagamy. Poznanie jej tajników oraz zgłębianie wiedzy na ten temat jest kluczem do sukcesu i dobrych relacji. Za pomocą ćwiczenia z kwestionariuszem stylu interpersonalnego uczestnicy dowiedzieli się czy mają cechy: kolegi, analityka, generała, a może nawet gwiazdy - relacjonują organizatorzy, przypominając:

Lider zespołu to taka osoba, która musi wykazywać się odwagą, wzbudzać zaufanie, zarażać swoją pasją, działać z zaangażowaniem i cechować się ambicją. To jeszcze nie wszystko, co wyróżnia prawdziwego przywódcę. Powinien on także wzmacniać silne strony i pielęgnować talenty zespołu, z którym wspólnie będzie osiągał wyznaczone cele.


Społeczna Akademia Umiejętności jest edukacyjną inicjatywą Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku i wspierana jest przez stowarzyszenie Projekt Radomir. Jednym z jej głównych celów jest wsparcie liderów różnych społeczności w doskonaleniu kompetencji. Akademia powstała dla wszystkich ludzi, którzy chcą wciąż podnosić swoje kompetencje, niezależnie od tego jakie doświadczenie już posiadają.

Zajęcia Akademii odbyły się w środę 19 kwietnia o godz. 16:00 w siedzibie zespołu Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce, Al. Wojska Polskiego 44 (Wojciechowice)

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×