zdjecie 7728
zdjecie 7728
2017-10-20T19:54:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Budżet Miasta w rękach mieszkańców

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
6
0
0

Szesnaście projektów w dwóch kategoriach złożyli mieszkańcy miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest 300 000 złotych. Ostateczną listę zadań ustalą sami ostrołęczanie w głosowaniu, które rozpocznie się w poniedziałek 23 października.

Zakładany na rok 2018 budżet obywatelski został podzielony na dwie kategorie - tereny ogólnodostępne, gdzie do wydania jest 200 tys. zł i teren jednostki samorządowej, gdzie wydać można 100 tys. zł. Niestety, nadal zgłoszono wnioski dotyczące projektów na terenach, które nie  należą do miasta, więc ich realizacja jest niemożliwa ze względów formalnych.

Część budżetu Miasto oddaje w ręce mieszkańców już po raz trzeci. Zwiększając stopniowo kwoty, jakie możemy wydać na pomysły ostrołęczan, zachęcamy ich do aktywnego udziału w życiu samorządu. Zaczęliśmy od 100 tys. zł w pierwszym roku, dziś jest to trzy razy więcej.

W tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego wpłynęło 16 propozycji zadań. Do dalszego etapu Komisja zakwalifikowała 12 propozycji – 5 dla terenów ogólnodostępnych i 7 dla terenów jednostek miejskich. 4 z powodu wad formalnych lub niespełniania wymogów regulaminowych zostały odrzucone.

Jednym z przyjętych  pomysłów zagospodarowanie terenu wokół Kultowni w Wojciechowicach. Wnioskodawca zakłada stworzenie w tym miejscu mini sceny, toru sprawnościowego, ustawienie tablic edukacyjnych, ławek i stolików. Kolejna inicjatywa dotyczy stworzenia szatni dla zawodników klubów sportowych, którzy trenują na boiskach przy ulicy Witosa. W tej chwili szatnie są dwie i nie mieszczą wszystkich grup. W ramach budżetu obywatelskiego ostrołęczanie chcą również zakupić dwa defibrylatory – jeden na użytek Parku Wodnego, drugi Straży Pożarnej. Urządzenia mogłyby w nagłej sytuacji ratować życie ludzi korzystających z tych miejsc lub podczas imprez masowych.
Następny ze zgłoszonych projektów zostanie zrealizowany nie pochłaniając pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego. Będzie to wypożyczalnia rowerów. Miasto finalizuje rozmowy na temat podpisania umowy dofinansowania zewnętrznego dla tego projektu.

O tym, które projekty zostaną zrealizowane zdecydują ostrołęczanie w czasie głosowania, które będzie trwało od 23 października do 3 listopada. Każdy mieszkaniec miasta może oddać jeden głos na jeden projekt w każdej kategorii. Pomysł, który zdobędzie najwięcej głosów zostanie sfinansowany przez miasto z budżetu na 2018 rok.

Opis zadań zakwalifikowanych do etapu głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2018

Karta do głosowania  (109 KB)

Przypominamy, że głosowanie odbywa się poprzez wypełnienie karty do głosowania dostępnej w punktach informacyjnych Urzędu Miasta:
Plac Gen. J. Bema 1,
Plac Gen. J. Bema 7A,
ul. Gen. Tadeusza Kościuszki 45 oraz na stronie internetowej www.ostroleka.pl

Kartę należy wrzucić do urny w punktach Urzędu Miasta:
Plac Gen. J. Bema 1,
Plac Gen. J. Bema 7A,
ul. Gen. Tadeusza Kościuszki 45.

Głosować można również w formie elektronicznej, wysyłając skan lub zdjęcie wypełnionej karty  (109 KB)do głosowania w formacie .jpeg lub.pdf na adres e-mail: budzet@um.ostroleka.pl  

Wyniki głosowania w ramach budżetu obywatelskiego ogłoszone zostaną 10 listopada 2017 r. w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej Miasta Ostrołęki www.ostroleka.pl.  

Szczegółowe informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok można również znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Załączniki:

Zadania zakwalifikowane do głosowania
Zadania niezakwalifikowane

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×