2018-08-29T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Budżet obywatelski 2019: Można już zgłaszać własne propozycje inwestycji

REKLAMA
REKLAMA
1
0
2

W przyszłorocznym Budżecie Obywatelskim na realizację inwestycji przeznaczonych zostanie 1,6 miliona złotych. Właśnie rozpoczęło się nabór projektów. Zgłaszajcie własne pomysły.

 
Zgodnie z harmonogramem, mieszkańcy Ostrołęki będą mieli niemal trzy tygodnie na złożenie swoich projektów zadań do budżetu obywatelskiego na kolejny rok. Ich przyjmowanie zakończy się 16 września.
 
Tegoroczną nowością i ułatwieniem jest uruchomienie systemu elektronicznego do obsługi budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy będą mogli za pomocą interaktywnego formularza złożyć projekt oraz listę poparcia, śledzić jego dalsze losy a także oddać swój głos. Do tego celu uruchomiono stronę: https://ostroleka.budzet-obywatelski.org/
 
Na stronie znajdziemy również aktualny regulamin, odpowiedzi na wszystkie ważne pytania, harmonogram oraz kontakt do pracowników urzędu miasta, którzy służą pomocą mieszkańcom.
 
Propozycję zadania może zgłosić każdy mieszkaniec Ostrołęki ujęty w stałym rejestrze wyborców. Może on dotyczyć każdej inicjatywy obywatelskiej, która nie jest ujęta w uchwale budżetowej oraz wieloletniej prognozie finansowej, jej realizacja jest możliwa w ramach kompetencji Miasta Ostrołęki, a jej koszt nie przekracza 320 tys. złotych, czyli 20% całej sumy przeznaczonej na budżet obywatelski w tym roku.  Poza tym, ważne będą oczywiście wymogi formalne, prawne oraz techniczne, które weźmie pod uwagę komisja ds. budżetu obywatelskiego podczas weryfikacji.  
 
Projekt zadania musi zostać poparty przez 20 mieszkańców Ostrołęki ujęty w stałym rejestrze wyborców. Wnioski znaleźć można na stronie internetowej budżetu obywatelskiego: https://ostroleka.budzet-obywatelski.org/ oraz w punktach urzędu miasta.  Publikujemy je również poniżej.
 
Zachęcamy do zapoznania się z tegorocznymi Wymaganiami, w których pojawiły się istotne zmiany, m.in. przyjmowanie projektów tylko w jednej kategorii – ogólnomiejskiej.
 
Dzięki budżetowi obywatelskiemu, mieszkańcy mają możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu miasta, realną szansę realizacji własnych pomysłów oraz zmiany otoczenia. Dotychczas najwięcej na inwestycjach realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego skorzystali wychowankowie miejskich przedszkoli. Kilka placówek otrzymało w ostatnich latach nowe place zabaw.
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×