zdjecie 5390
zdjecie 5390
zdjecie 5390
2018-08-16T18:22:08+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

By wakacje były bezpieczne!

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
1
0
1

Policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz Komisariatu Policji w Myszyńcu i Posterunków Policji biorą udział w wielu działaniach profilaktycznych i informacyjno-edukacyjnych mających na celu ograniczenie przykrych, a często wręcz tragicznych skutków wakacyjnej beztroski.

Działania te podejmowane są w porozumieniu z lokalnym samorządem, radami osiedli, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Strażą Pożarną i wieloma innymi podmiotami oraz instytucjami. Trafiają do uczestników obozów harcerskich, półkolonii i innych form wypoczynku, lecz przede wszystkim do mieszkańców naszego miasta i powiatu w każdej grupie wiekowej.

Wśród działań zrealizowanych w ostatnim czasie należy wymienić wkopanie tablic „Czarny Punkt Wodny” w miejscach, gdzie zostały one uszkodzone i stały się nieczytelne, co zrealizowali ostrołęccy dzielnicowi wspólnie z policjantami Wydziału Patrolowego pełniącymi na co dzień służbę na wodzie.

Ponadto policjanci z Posterunku Policji w Goworowie, we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrołęce oraz policjantami Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Ostrołęce, przeprowadzili pogadankę z uczestnikami półkolonii w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

Dzielnicowi i policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wzięli udział w festynach i piknikach rodzinnych, które odbyły się na terenie Plaży Miejskiej w Ostrołęce, w Przytułach Starych oraz na terenie gminy Kadzidło.

- Ogromnym zainteresowaniem, w każdym z tych wydarzeń cieszy się sprzęt policyjny, który interesuje nie tylko najmłodszych z naszych mieszkańców. Z oferty prezentowanej przez ostrołęcką Policję, każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego. Wiele osób pyta o nabór i służbę w Policji, ale również sięga do ulotek informacyjnych dot. bezpieczeństwa na drodze, podczas wypoczynku nad wodą, czy też informatorów dot. wszelkiego rodzaju oszustw dokonywanych na seniorach - informuje asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×