2018-08-16T18:22:08+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

By wakacje były bezpieczne!

REKLAMA
REKLAMA
1
0
1

Policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz Komisariatu Policji w Myszyńcu i Posterunków Policji biorą udział w wielu działaniach profilaktycznych i informacyjno-edukacyjnych mających na celu ograniczenie przykrych, a często wręcz tragicznych skutków wakacyjnej beztroski.

Działania te podejmowane są w porozumieniu z lokalnym samorządem, radami osiedli, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Strażą Pożarną i wieloma innymi podmiotami oraz instytucjami. Trafiają do uczestników obozów harcerskich, półkolonii i innych form wypoczynku, lecz przede wszystkim do mieszkańców naszego miasta i powiatu w każdej grupie wiekowej.

Wśród działań zrealizowanych w ostatnim czasie należy wymienić wkopanie tablic „Czarny Punkt Wodny” w miejscach, gdzie zostały one uszkodzone i stały się nieczytelne, co zrealizowali ostrołęccy dzielnicowi wspólnie z policjantami Wydziału Patrolowego pełniącymi na co dzień służbę na wodzie.

Ponadto policjanci z Posterunku Policji w Goworowie, we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrołęce oraz policjantami Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Ostrołęce, przeprowadzili pogadankę z uczestnikami półkolonii w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

Dzielnicowi i policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wzięli udział w festynach i piknikach rodzinnych, które odbyły się na terenie Plaży Miejskiej w Ostrołęce, w Przytułach Starych oraz na terenie gminy Kadzidło.

- Ogromnym zainteresowaniem, w każdym z tych wydarzeń cieszy się sprzęt policyjny, który interesuje nie tylko najmłodszych z naszych mieszkańców. Z oferty prezentowanej przez ostrołęcką Policję, każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego. Wiele osób pyta o nabór i służbę w Policji, ale również sięga do ulotek informacyjnych dot. bezpieczeństwa na drodze, podczas wypoczynku nad wodą, czy też informatorów dot. wszelkiego rodzaju oszustw dokonywanych na seniorach - informuje asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Ostrołęczanin, 19:23 16-08-2018,   100%
Ciekawe zdjęcie..Zomowiec z tarczą, w hełmie, nakolannikach i z pałą szturmówką w dłoni i jakaś laska. Co to ma wspólnego z bezpieczeństwem..
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 4311