eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Być turystą we własnym mieście. Promocja "Spacerownika Ostrołęckiego" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
REKLAMA

W Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbyła się promocja "Spacerownika Ostrołęckiego". To wyjątkowa publikacja, podsumowująca cykl spacerów historycznych organizowanych przez Fundację Splot Pamięci.

Spacery historyczne z Fundacją Splot Pamięci gromadziły spore grono uczestników, którzy aktywnie spędzali czas, a przy okazji dowiadywali się ciekawostek dotyczących różnych zakątków miasta czy ludzi żyjących w nim w przeszłości.

Podsumowanie spacerów zawarto w "Spacerowniku Ostrołęckim". To seria artykułów o miejscach, jakie warto odwiedzić w Ostrołęce. Promocja publikacji odbyła się w Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Publika dopisała. 

- Bardzo się cieszę, że widzę stałych bywalców i stałe bywalczynie spacerów. To jest fantastyczne w tym projekcie - mówiła Jolanta Żubrowska z Fundacji Splot Pamięci.

Projekt wywodzi się z takiej idei, żeby włączać tematykę ochrony dziedzictwa, popularyzacji dziedzictwa, mieszkańców, użytkowników tych miejsc, gdzie znajdują się zabytki. Te spacery trochę tak wyglądały. Bardzo często uczestnicy dodawali coś od siebie.

Prezes Fundacji Splot Pamięci podziękowała Muzeum Kultury Kurpiowskiej za fantastyczną współpracę, której efekty można było zobaczyć m.in. w prezentowanej publikacji. - Ta książka jest pierwszą tego rodzaju,  jest oczywiście efektem pracy ośmiorga autorów

"Spacerownik" na pewno warto mieć, chociażby po to, by - jak napisała w słowie wstępnym prezes Żubrowska - spróbować być turystą we własnym mieście. Jeszcze wiele miejsc pozostaje do odkrycia. 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×