2022-09-19T20:32:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Byki postrachem wsi. Do tego wychudzone psy. "Alarm" TVP w gminie Myszyniec [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
0
2
5

Reporterzy programu "Alarm" TVP dotarli do wsi Krysiaki w gminie Myszyniec i zajęli się sprawą jednego z gospodarzy. - Byki biegają po wsi i sieją postrach wśród mieszkańców wsi Krysiaki. Właściciel ich nie pilnuje. Czy dojdzie do tragedii? - pytali.

Spacerujący drogą byk wpisał się na stałe w pejzaż wsi Krysiaki koło Ostrołęki - usłyszeliśmy w "Alarmie". Reporterzy ustalili, że ważące ponad tonę zwierzę wzbudza strach wśród mieszkańców wsi oraz niszczy okoliczne pola i uprawy. Byk niszczy m.in. pola kukurydzy. Właścicielem bydła jest 73-letni mieszkaniec wsi.

Powiatowy lekarz weterynarii Józef Białowąs podkreślił, że zachowanie zwierząt jest nieprzewidywalne i jeżeli nie ma zabezpieczenia wychodzenia tych zwierząt na ulicę, może dojść do nieszczęścia. - Buhaj może zaatakować człowieka i go zabić - dodał lekarz.

Radna gminy Myszyniec Monika Jędrzejczyk zaznaczyła, że u właściciela bydła wielokrotnie odbywały się interwencje. - Z tym panem nie da się porozmawiać - stwierdziła. Interweniował również sołtys Krysiak i stwierdził, że "ciężko jest z tym człowiekiem cokolwiek zrobić".

Policjanci skierowali wobec mężczyzny wnioski o ukaranie do sądu za niewłaściwe sprawowanie opieki nad zwierzętami. Śledztwo prowadziła także prokuratura, ale umorzyła je, bo - w ocenie śledczych - nie było złej woli (celowego lub świadomego zaniedbania) ze strony właściciela.

Właściciel stwierdzi, że sąsiedzi "robią mu prowokację", a byk "nie bodzie".

- Byłam tam dwukrotnie. Poruszyła mnie miłość do zwierząt tego pana. On z tymi zwierzętami rozmawiał. Dbał o nie, na tyle na ile wskazywało podejście dla tych zwierząt - wskazała burmistrz Myszyńca Elżbieta Abramczyk. Stan zwierząt, w tym również wielu psów, wskazuje jednak na duże zaniedbania. Kilka dni temu w Krysiakach interweniowała fundacja "Judyta", odbierając dwa psy 73-latkowi.

Obecnie, jak poinformowano w "Alarmie", toczy się postępowanie, w którym prokuratura wystąpiła do sądu o całkowite ubezwłasnowolnienie właściciela zwierząt.

Źródło: Alarm TVP
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×