2018-08-21T11:16:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Był sukces, jest kompletna klapa. Polonus opuszcza Ostrołękę, dworzec PKS bez administratora!

REKLAMA
REKLAMA
1
1
48

Od 1 września Polonus nie będzie operatorem dworca PKS w Ostrołęce. Powodem jest brak porozumienia z właścicielem terenu dworca. Może to oznaczać, że dworzec zostanie zamknięty, a dzieci i młodzież z powiatu ostrołęckiego nie będą miały jak dojechać do ostrołęckich szkół.

Przypomnijmy, dotychczas zarządzająca dworcem i wykonująca większość lokalnych połączeń grupa Mobilis wycofała się z Ostrołęki z końcem czerwca br. Podjęto decyzję o rozwiązaniu spółki PKS Ostrołęka i postawieniu jej w stan likwidacji. Z końcem czerwca znikło wiele połączeń lokalnych. Obecnie z Ostrołęki da się dojechać do wybranych mniejszych miejscowości jedynie autobusami prywatnymi. Pozostają nam też kursy dalekobieżne, realizowane przez innych przewoźników.

Ale przecież pojawiło się "światełko w tunelu". 1 lipca br. Polonus podpisał umowę na administrowanie dworcem PKS w Ostrołęce. Miał też pracować nad siatką połączeń lokalnych. Okazało się teraz, że umowa będzie obowiązywać tylko do końca sierpnia. Powód?

- Pomimo szczerych chęci i podjętych działań, z przykrością informujemy, iż z uwagi na brak porozumienia z właścicielem terenu musieliśmy odstąpić od realizacji naszych planów - wyjaśnia dyrektor Piotr Pogonowski. Nie da się ukryć, że szpecący miasto dworzec stoi na terenie kościelnym, jego właścicielem jest parafia pw. św. Antoniego. Brak porozumienia ze stroną kościelną doprowadził do dramatycznej sytuacji. Ostrołęka zostaje bez dworca i bez połączeń autobusowych. Trudno bowiem się spodziewać, że takowe zapewni parafia.

A jeszcze niedawno miało być tak pięknie. Zapewniano mieszkańców, że znalazł się dobry partner do współpracy - Polonus. Wielki sukces w tej kwestii ogłoszono także w biuletynie "Ostrołęka Samorządowa". W numerze 51. dworzec PKS wołał do nas z okładki, nie umniejszając także tytanicznej pracy prezydenta Janusza Kotowskiego, który miał być jednym z architektów sukcesu.

- Prezydent Janusz Kotowski odbył wiele spotkań z przedstawicielami Polonusa. Zaprosił na spotkanie z firmą także samorządowców z powiatu ostrołęckiego. To mieszkańcy powiatu szczególnie oczekują kontynuacji połączeń autobusowych - pisano, a sam prezydent w "Kurierze Mazowieckim" mówił: - Wspólnie z przedstawicielami lokalnych gmin, powiatu i miasta zrobimy wszystko, aby nowy przewoźnik był bezpieczny, pewny, nie ukrywam, że myślimy o przewoźniku państwowym, aby tutaj w regionie się pojawił.

zdjecie

Wszystko na nic. Polonus pojawia się i znika, a Ostrołęka i powiat ostrołęcki wciąż zostaje z ogromnym problemem braku siatki połączeń po odejściu Mobilisu. I to akurat od 1 września, kiedy to rozpocznie się rok szkolny. Oznacza to utrudniony lub uniemożliwiony dojazd do szkół czy pracy.

Komunikat firmy Polonus:

Oświadczenie

Informujemy, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej „Polonus” w Warszawie S.A. od dnia 01.09.2018 r. nie będzie już operatorem dworca autobusowego mieszczącego się przy ulicy Bogusławskiego 21 w Ostrołęce.

Pomimo szczerych chęci i podjętych działań, z przykrością informujemy, iż z uwagi na brak porozumienia z właścicielem terenu musieliśmy odstąpić od realizacji naszych planów.  

Dziękujemy za dotychczasową współpracę lokalnym władzom, przedsiębiorcom działającym na terenie dworca autobusowego w Ostrołęce, przewoźnikom korzystającym z jego infrastruktury, pracownikom oraz wszystkim firmom współpracującym.

Z wyrazami szacunku,
Piotr Pogonowski

Dyrektor Zarządzający Polonus

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 09:53 21-08-2018,   70%
Ja jako mieszkaniec od dziś też podejmuję kroki po 1 nie daję na tacę i na kolędę i apeluję do wszystkich też nie dawajcie!! po 2 nie glosuje na pis i pana prezydenta i apeluję do wszystkich też nie głosujcie!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:27 21-08-2018,   75%
co ma jedno do drugiego?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:03 21-08-2018,   64%
No to bieda, szczególnie  dla   ludzi dojeżdżających do pracy i szkoły . A co robią władze miasta ? Może  udałoby się  znaleźć  jakiś inny teren . Co z   bazą  na Zawadzkiego?
odpowiedz   •   oceń :  
~akk, 10:57 21-08-2018,   48%
Jak-to inny teren !!!!!!  Przecież wtedy kler nic by nie dostał !!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:40 21-08-2018,   75%
jeszcze przed Mobilisem PKS chciał zacząć stawiać dworzec z wjazdem od Zawadzkiego i wyjazdem na Witosa, ale wszystko właśnie rozbiło się o wyjazd na Witosa.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:34 21-08-2018,   89%
co mają władze miasta do tego?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:05 21-08-2018,   58%
Na miejscu dworca parafia wybuduje jeszcze jedno szkaradełko takie jakie już powstało obok kościoła. Toż to zgroza. Pewnie stary "budynek" dworca zmienią na wejście do raju, w którym będzie stało 12 kapliczek do rozmyślania nad krótkowzrocznością rządzących miastem. Brawo księże proboszczu. Przed wyborami jest to celne posunięcie.Tak trzymać
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:12 21-08-2018,   77%
Tyle terenu z ruderami stoi i straszy.czas wreszcie zagłosować.
odpowiedz   •   oceń :  
~Pjesowsky, 10:13 21-08-2018,   64%
Kotowski out!
odpowiedz   •   oceń :  
~lol, 10:23 21-08-2018,   67%
Wszyscy na Kotowskiego? A może by tak starosta wziął się do roboty? Chodzi przecież przede wszystkim o mieszkańców powiatu!
odpowiedz   •   oceń :  
~PKS, 10:25 21-08-2018,   62%
Prawda jest taka, że to Platforma sprzedała Żydom z Mobilisu PKS w Ostrołęce i to Ona jest winna temu co się teraz dzieje, a nie Kotowski! Ludzie opamiętajcie się, przecież transport lokalny to zadanie dla Struzika, Starosty i Wójtów. Kotowski miał dobrą wolę by to doprowadzić do porządku jeszcze w czasach rządów PO, chciał komunalizacji i ocalenia PKSÓW  chodził za tym ze związkowcami i jeździł do Ministra Grada, ale media pisały ze Mobilis to zbawienie dla Ostrołęki, na czele z MO. Platforma oddała to z dnia na dzień w ręce Mobilisu.  Jak spadnie meteoryt na Ostrołękę to też będzie wina Kotowskiego?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:58 21-08-2018,   64%
@~PKS Tu się zgadzam że Kotowski miał dobre chęci. Ale popełnił jeden błąd. Wykorzystał fakt umowy z Polonusem do ogłoszenia sukcesu z okładki. Pisano tak jakby to była też jego zasługa, więc i porażkę musi przyjąć.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:38 21-08-2018,   25%
@~PKS Dodaj do tego jeszcze uwczesne pks-owskie związki zawodowe
odpowiedz   •   oceń :  
~autobusy i tramwaje, 10:26 21-08-2018,   50%
Martwi mnie ta nieporadnosc komunikacyjna w naszym miescie. Komunikacja zbiorowa kuleje w Ostrolece i powiecie nie od dzis. Od wielu lat dojezdzam do pracy w wawie. mysle ze  problemy komunikacyjne moze zrozumiex tylko osoba, ktora na codzien jest zmuszona z korzystania z transportu zbiorowego. zapraszam wszystkich radnych i prezydenta miasta do korzystania tylko i wylacznie z autobusow mzk, pociagow km i autobusow roznych przewoznikow. moze wtedy jakies wnioski zostana wyciagniete. a potem kolejny krok czyli konkretne dzialanie. oczywiscie marzenie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:35 21-08-2018,   100%
@~autobusy i tramwaje dlaczego pytasz tylko władz miasta? komunikacja do Warszawy to zadanie Sejmiku mazowsza.
odpowiedz   •   oceń :  
~autobusy i tramwaje, 18:40 21-08-2018,   0%
No tak, a zwrociles moze uwage jak wyglada skomunikowanie pociagow km z autobusami mzk? kolejna sprawa jak dojechac z wojciechowic i os sienkiewicza na dworzec pkp? jezdzi 10 par pociagow a dla mzk to i tak za duzo
odpowiedz   •   oceń :  
~Konserwa, 11:07 21-08-2018,   65%
Niech ktoś mi powie, na jaki śwanc nam ten dworzec? To mieszkańcy powiatu nie będą mieli jak dostać się, niech starosta i wójtowie zadbają o transport dla swoich mieszkańców.
Miasto może zadbać o przystanek dla kursów dalekobieżnych, a na te można kupować bilety przez internet.
Serio, dlaczego mamy utrzymywać powiatowi dworzec? Do Warszawy i tak rusza się przy Bursztynowej lub okazjami z fb.
Dworzec tak samo jest potrzebny jak straż miejska czy obiecana kładka z parku do muzeum.
odpowiedz   •   oceń :  
~Konserwa, 11:13 21-08-2018,   37%
@~Konserwa A teren dworca niech proboszcz zaorze i posieje trawkę, jak już uda mu się znaleźć kościelnego to będzie miał zajęcie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:29 21-08-2018,   88%
@~Konserwa co sie martwisz o ten teren? dziecko ksiedza jestes?
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc, 11:09 21-08-2018,   53%
niech dalej Kotowski,Kubel nosza koperty dla kleru na msze ,buduja chodniki wokol swiatyn do im kler pokazal kto tu rzadzi,czym sa dla nich owieczki..a nie ma czegos takiego jak zasiedzenie i paragrafu zeby wykotlowac ich z tej dzialki ..prawnicy do roboty
odpowiedz   •   oceń :  
~tak, 11:11 21-08-2018,   42%
w Myszyncu to Glinka prawie wszystkie podatki z tego roku przekazal proboszczowi...
odpowiedz   •   oceń :  
~Ostrołęczanin, 11:20 21-08-2018,   48%
Ludzie – co za hipokryzja – to winne PO, Kotowski bogu winny itd.
1 – czasy minione – Mobilis przejął PKS – od początku do końca miał takie same otoczenie ekonomiczne jak dziś? Mobilis próbował przez kilka lat – FIRMA PRYWATNA – aż powiedział „nie stać mnie dokładać ciągle do biznesu” – dziwicie się? W tym samym otoczeniu ekonomicznym dziś „GIGANT” – Polonus z „namaszczeniem” Państwa (spółka skarbu państwa), z zaangażowaniem i poparciem Prezydenta Miasta już po miesiącu działalności mówi – w takich warunkach nie da się pracować. To daje do myślenia.
2 – czasy obecne – komu powinno zależeć na skomunikowaniu dojazdów od Ostrołęki? Bez zapewnionego napływu głównie siły pracowniczej do Miasta, samo miasto „kopie sobie grób”, a dokładnie dalej go pogłębia. Jeżeli okoliczne miasteczka zaczynając od najmniejszych Kadzidło, Myszyniec, Łomża, Ostrów Mazowiecka, Maków Mazowiecki, Przasnysz, Różan itd. skorzystają z sytuacji i zapewnią do siebie nisko kosztową, sprawną komunikację, wygrają obecnie najważniejszą walkę – O NISKOKOSZTOWEGO PRACOWNIKA.
Ludzie zrozumcie – TO NAM MIASTOWYM musi zależeć na otwartości miasta na zewnątrz aby miasto mogło funkcjonować. Dawno minęły czasy że do Miasta ciągnęły „tłumy” ludzi – teraz jest odwrotne – to miasto musi zapraszać i dbać aby nie zamienić się w Totalną dziurę.

Na podstawie tylko tych dwóch punktów każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć na pytanie – komu powinno zależeć i kto powinien zabiegać o skomunikowanie miasta głównie z miejscowościami do okoła.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:43 21-08-2018,   50%
@~Ostrołęczanin za gradobicia, huragany i powodzie też odpowiada PO
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:33 21-08-2018,   100%
@~Ostrołęczanin mieszkańcom okolicznych miejscowości powinno zależeć na dojazdach do miasta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:05 21-08-2018,   67%
Tak naprawdę to nic nie wiemy o negocjacjach. Może Polonus widząc desperację Ostrołęki, chciał za darmo korzystać z dworca?
odpowiedz   •   oceń :  
~Ostrołęczanin, 13:12 21-08-2018,   34%
Ok - masz rację.
Ale to wywołuje dwie kwestie:
1 - jawność negocjacji - tutaj sprawa dotyczy dobra społecznego i powinno to być w większej mierze zaprezentowane,
2 - umocowania obydwu podmiotów. Polonus (spółka Skarbu Państwa) - to w zasadzie nasza własność i działająca w NASZYM imieniu, kuria Łomżyńska - która z zasady pracuje dla NAS i głównym jej kierunkiem powinno być NASZE DOBRO, oraz podmiot spinający czyli Urząd Miasta - też pracujący w NASZYM IMIENIU.
To teoria - a teraz znowu niech każdy sobie odpowie do jakiej sytuacji doprowadziliśmy naszymi wyborami gdy każdy z w-w podmiotów delikatnie mówiąc ma nas w ........
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:48 21-08-2018,   45%
A ja zapraszam do kin na obejrzenie filmu KLER.
TO Bedzie pier.dolnięcie.
Ciekawe czy bedzie cenzura w Oka w kinie hahahah
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:53 21-08-2018,   34%
A ja zapraszam do kin na obejrzenie filmu KLER.
TO Bedzie pier.dolnięcie.
Ciekawe czy bedzie cenzura w Oka w kinie hahahah
Czy zablokuja jak film Grey....
odpowiedz   •   oceń :  
~starszak1, 13:45 21-08-2018,   39%
"Prezydent Janusz Kotowski odbył wiele spotkań z przedstawicielami Polonusa". Wygląda na to, że z niewłaściwymi ludźmi sie spotykał. Z kuria trzeba było sie spotkać. Bo tu wyraźnie widać, że tzw. kościół to głownie świetny pomysł na biznes - bo poprzez mamienie ludzi pięknymi słówkami sprawia, że ci z własnej woli z kasy wyskakują - na rzecz tegoż "Koscioła" właśnie. Bo pięknie jest mówić: "pomagajcie bliźniemu", Miłujcie sie i takie tam pierdoły. Bo jak co do czego przychodzi, to Kościół do owej miłości i pomocy bliźniemu sie nie poczuwa a powód tego banalnie prosty jest - PIENIĘDZY Z TEGO NIE BĘDZIE - a jedli już, to "tylko na waciki starczy".
odpowiedz   •   oceń :  
~Elka, 14:29 21-08-2018,   22%
Przez ile lat jeszcze bedziecie jojbic i gderac na Po.Od 3lat rzadzi Pis.macie ta dobra zmiane.dalej glosujcie na nich to zostaniecie z ręką w nocniku
odpowiedz   •   oceń :  
~Wkurzony, 14:55 21-08-2018,   25%
TERAZ LOMY Z LOMZYCY BĘDĄ RECHOTAC JAK ZABY, ŻE LOMZYCA MA DWORZEC PKS A OSTROLEKA NIE!!!!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Karol, 14:56 21-08-2018,   90%
Sa przystanki MZK przeciez.
odpowiedz   •   oceń :  
~Piotr, 15:51 21-08-2018,   10%
Co tu się dziwić,jedni oddaja Polskę Żydom,drudzy Klerowi,a Polacy jak każdy w świecie wie to najgłupszy naród na świecie!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:57 21-08-2018,   89%
@~Piotr a ty jesteś tego dowodem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:41 21-08-2018,   19%
Katecheci przed klerem na kolanach a on im pokazuje gdzie ich ma. Na tej chciwości czarnych tracą ludzie dojeżdżający do pracy oraz dzieci i młodzież szkolna. Jeśli nie zmienili to zaraz to zrobią i przekształcą przeznaczenie gruntów na których stoi dworzec według woli sukienkowych. Bo biznesmeni w kieckach chcą na tych gruntach trzaskać biznes i doić kasę. Ze mnie już nie wydoicie ani złotówki i raczej się już nie spotkamy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:35 21-08-2018,   15%
Opodatkować księdza i zobaczymy jak by cwierkał za plac podatek za tacę też za ślub pogrzeby chrzty i nie dać mu przez rok na tacę i zrobi się malutki jak krasnale .
odpowiedz   •   oceń :  
~pracownik z dawnego pks, 17:55 21-08-2018,   78%
Ja bym tu nie widze winy Kotowskiego w tym że się Polonus nie dogadał z księdzem. Co mógł to zrobił, a że nie wyszło to inna sprawa przykro sprawa. Prawda jest taka ze chcielismy by miasto wzielo PKS to platorma go oddała za pół darmo dla mobilis i zniszczyła rynek lokalny. od poczatku nam to wszystko smierdzialo grubym przekretem. Miejsce naszej pracy, naszej pasji i codziennosci rozkradl izraelski mobilis, bo jak inaczej nazwac kwote za ktora kupic pks od po. Teraz wieklie przdwyborcze zadanie Kubla i Wojtow z Gmin, bo to oni musza zapewnic transport lokalny. Kotowski ma MZK i glowe spokojna z transportem. Z bolem serca pozdrawiam kolegow z PKS
odpowiedz   •   oceń :  
~M., 17:57 21-08-2018,   34%
Kolejna kompromitacja ....już tłumaczę Polonia zapłacił jeszcze wyższa kwotę jak Mobilis wspomnianemu kościołowi ...jedna im i nikomu nie zależy na tym by istniał w tym miejscu dworzec .To grunt przygotowany pod kolejną galerię .
odpowiedz   •   oceń :  
~Monter, 18:27 21-08-2018,   15%
Doprowadzenie kolei.. do  centrum to powinno być priorytetem. Zmiana rozkładu na taki, który bezpośrednio łączy w szczycie Ostrołękę z Warszawą. W czasach gdy skazani niejednokrotnie jestem na transport własny, choćby o statusie wojewódzkiej w kierunku Wyszkowa tj. węzła knurowiec na trasie S8 by się przydała... Na otarcie łez przebudowywana jest droga powiatowa w tym kierunku.
odpowiedz   •   oceń :  
~lechin, 19:20 21-08-2018,   50%
Właścicielem terenu dworca było państwowe przedsiębiorstwo PKS,które w latach 80’ wykupiła ten teren od parafii w uzgodnieniu z łomżyńską kurią.Na początku lat 90’ władze kościelne „cudem” odzyskali sprzedaną już nieruchomość.Takich cudów okradania państwa m.in.poprzez komisję kościelno-państwową było bardzo dużo....Do dziś obowiązuje „zasłona milczenia”!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:15 21-08-2018,   73%
@~lechin Kłamiesz.
"Obecnie dworzec PKS znajduje się na gruncie, który należy do parafii św. Antoniego w Ostrołęce. Starsi ostrołęczanie pamiętają, że grunt na którym obecnie manewrują autobusy, nazywany był kiedyś księżowskim polem, bo i w istocie dawno temu były tam uprawy rolne, z których korzystała parafia. Rządzący Polską po II wojnie światowej komuniści zabrali parafii ten teren i zbudowali na nim dworzec PKS. W 1993 roku parafia symbolicznie odzyskała teren. Symbolicznie, bo bezpośrednio nie gospodaruje na nim, ale pobiera od PKS czynsz za użytkowanie gruntu – jak utrzymują duchowni, czynsz symboliczny."
odpowiedz   •   oceń :  
~M, 10:04 22-08-2018,   0%
Symboliczny :) nieoficjalnie 7 tyś miesięcznie
odpowiedz   •   oceń :  
~Zainteresowany, 21:18 21-08-2018,   40%
Chciałem zapytać się czy i jak zakończyła się sprawa hektarowej działki na ROD "Czeczotka, o którą klasztor walczył w sądzie od 2011 r. Wartość działki wycenił rzeczoznawca kościelny na 1 milion 600 tysięcy (do księgi wieczystej wpisała ją w 2007 roku chyba kościelna komisja majątkowa).
odpowiedz   •   oceń :  
~Michal, 21:25 21-08-2018,   46%
Przed kościołami Ostrołęki i okolicznych gmin ,  zbierajmy na dworzec autobusowy , a księżom figa .  Zabrać im wypłaty i ubezpieczenie , finansowane przez państwo (czyli nas ) . Niech się pochwala babciom z ambony , jakie mają wypłaty . Ja bym  bardzo szybko załatwił sprawę dworca , na miejscu władz Ostrołęki .
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:37 21-08-2018,   72%
@~Michal dobrze, że nie rządzisz.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosc, 06:00 22-08-2018,   0%
Konserwa na export, heh, co ty za banialuki piszesz.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:44 22-08-2018,   100%
W komentarzach widać wyraznie że Tadek Ch dorwal sie do kompa
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:48 22-08-2018,   0%
Administratorem dworca  JEST KURIA ŁOMŻYŃSKA
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2