2018-11-24T08:57:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Cele wciąż pozostają takie same". Jakub Frydryk o przyszłości w samorządzie

REKLAMA
2
1
12

Po inauguracyjnej sesji rady miasta Ostrołęki ósmej kadencji rozmawialiśmy z wiceprzewodniczącym rady Jakubem Frydrykiem. Podkreśla on, że wybór do prezydium rady jest dla niego zaszczytem, tym bardziej, że w radzie miasta zasiada po raz pierwszy.

Jakub Frydryk głosami radnych został wczoraj wybrany wiceprzewodniczącym rady miasta. 17 radnych głosowało za tą kandydaturą, 4 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

- Cieszę się, że radni właśnie mi powierzyli zaszczytną funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta. Dla mnie to nie jest zwykła nominacja, ale zaszczyt i mobilizacja do dalszej pracy. Już na sesji mówiłem, że chcę łączyć środowiska i taki mam cel na nadchodzącą kadencję. Chciałbym też dotrzymać słowa danego moim wyborcom i liczę na to, że uda się doprowadzić do realizacji choć części punktów programowych Bezpartyjnego Miasta przy współpracy z radnymi i prezydentem. Ciężką pracą chcę odwdzięczyć się im za zaufanie i pokazać, że dotrzymuję słowa - mówi Jakub Frydryk w rozmowie z naszym portalem.

Podczas pierwszej sesji rady miasta nie zabrakło emocji, także tych niekoniecznie potrzebnych. Jakub Frydryk uważa, że sesje rady miasta powinny toczyć się w kulturalnej atmosferze, gdyż radni są wybrańcami większości mieszkańców, jaka wzięła udział w wyborach.

- Liczę, że na kolejnych sesjach rady miasta dyskusja będzie już bardziej kulturalna. Być może wczoraj było trochę niepotrzebnych emocji, ale radni muszą działać bez nich. To nie służy niczemu, ale jestem przekonany, że przewodniczący Wojciech Zarzycki da radę uspokoić niepotrzebne emocje u radnych i będziemy mogli w odpowiedniej atmosferze podejmować ważne dla miasta decyzje - podkreśla wiceprzewodniczący Frydryk.

Czy funkcja wiceprzewodniczącego rady miasta zmienia coś w planach radnych z klubu Bezpartyjne Miasto?

- Oczywiście to miłe, że mi zaufano, ale cele wciąż pozostają takie same. Jako klub radnych Bezpartyjne Miasto chcemy być aktywni w trakcie sesji rady miasta, ale i poza nimi. Mieszkańcy wybrali nas po to, byśmy służyli im pomocą i tak zamierzamy robić - kończy Frydryk.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Marek Kulikowski, 09:25 24-11-2018,   34%
Moje gratulacje!
Przepraszam ale chciałbym podzielić się swoją refleksją zamieszczoną pod innym artykułem w eOstrołęce:

O tym , że MŹW nie powstanie (nie będzie otwarte) zaczynają zdawać sobie sprawę wszyscy. Z deklaracji nowego Prezydenta jasno wynika, że miasto nie będzie zainteresowane prowadzeniem Muzeum i jego finansowaniem.
Teraz należy zadać sobie pytanie jak zjeść żabę i wypić naważone przez innych piwo. Co zrobić z budynkami, których remont dobiega końca"
Uważam, że oddanie Muzeum pod kuratelę MKIDN i Ministerstwo Wojny (Obrony) :) jest nie najlepszyn pomysłem, bo będzie cieknącym wrzodem na tyłku Ostrołęki i stanie się Mekką środowisk narododowych , nacjonalistycznych oraz ośrodkiem wrogim integracji europejskiej. Czy można pozwolić na istnienie tego typu instytucji z wejścia i od samego początku wrogiego władzom miasta?   Oczywiście są to rozważania zakładające wygraną PiS w jesiennych wyborach do Parlamentu. Gdy PiS przegra nie wyobrażam sobie dalszego finansowania ze żródeł wymienionych ministerstw . Niestety obawiam się, że może dojść do sytuacji analogicznej z tą jaka miała miejsce z budynkami po byłej Komendzie Policji w Ostrołęce i nieodpłatnego przekazania kościelnej organjzacji.
A może należy zastanowić się nad innym wariantem? Parę razy pisałem o pomyśle by utworzyć tam ostrołęckie centrum edukacji europejskiej i dialogu, na tego typu instytucje stosunkowo łatwo znaleźć środki zewnętrzne i unijne na utrzymanie i fukcjonowanie. Z tego typu ośrodka mogłyby korzystać pobliskie szkoły, można byłoby przenieść Galerię Ostrołękę i uczynić nowoczesne centrum wystawiennicze, Szkoła muzyczna miałaby znakomicie przygotowana salę koncertową  Pomysłów może być mnóstwo,  bo jest ogromna przestrzeń do zagospodarowania. Trzeba tylko chcieć. Myślę też , że warto korzystając z osobistych kontaktów zaprosić do mas np byłych Prezydentów RP i namówić ich do objęcia patronatu nad tego typu instytucją. Pan Prezydent Komorowski bardzo ucieszył się z sukcesu Pana Prezydenta Kulika i pierwszą rzecz jaką uczynił w powyborczy poniedziałek po przyjściu do pracy w Instytucie Bronisława Komorowskiego  to pogratulował ostrołęczanom ich zwycięstwa i wyboru.
Można go zaprosić w każdej chwili. Bardzo chętnie przyjedzie:)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:51 24-11-2018,   67%
@~Marek Kulikowski
Dzien dobry!

odpowiedz   •   oceń :  
~Hkk, 10:42 24-11-2018,   67%
@~Marek Kulikowski Ten prezydent co na krzesza wchodził,  uczył robić bigos i pouczal żonę Obama.  Czy może ten co kołnierz nie wylewa?   Albo ten trzeci co sm komunie obala ;). Nie dziękuję!  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:53 24-11-2018,   40%
Każdy dzień bez pisu w Ostrołęce jest dobrym dniem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 09:55 24-11-2018,   50%

Dzień dobry!

Przyznaj, co bierzesz? Czasami to mam dosyć już tego jazgotu i trudów życia - też chciałabym tak odlecieć...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 10:12 24-11-2018,   60%
@~Anna - Kurpiowska Panna Zapewniam,  że nie biorę dziesięciu tabletek i nie popijam wódką tak jak niektórzy Nigdy nie miałem kolegi architekta i nie paliłem trawy.  Jedyne co piję to cafe crema i dobrą herbatę.
Jeśli chcesz odnieść się merytorycznie do tego co napisałem zapraszam do dyskusji.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 10:29 24-11-2018,   50%
@~Marek Kulikowski
Cyt. "Jedyne co piję to cafe crema i dobrą herbatę".
Olaboga, mimo, iż czasami lubię sobie "dać w żyłę" lub zapalić marychę,  to też jestem miłośniczką cafe crema i dobrej herbatki (przede wszystkim) malinowej - może wproszę się?

Cyt. "Jeśli chcesz odnieść się merytorycznie do tego co napisałem zapraszam do dyskusji".

"Uważam, że oddanie Muzeum pod kuratelę MKIDN i Ministerstwo Wojny (Obrony) :) jest nie najlepszym pomysłem, bo będzie cieknącym wrzodem na tyłku Ostrołęki i stanie się Mekką środowisk narodowych , nacjonalistycznych oraz ośrodkiem wrogim integracji europejskiej" i dalej -  "a może należy zastanowić się nad innym wariantem? Parę razy pisałem o pomyśle by utworzyć tam ostrołęckie centrum edukacji europejskiej i dialogu".

No tak, patronat Ministerstwa Obrony nad MŻW to "be", bo  będzie ściągał "narodowców, nacjonalistów i ludzi wrogich integracji europejskiej", ale oddanie MŻW w "opiekę" różnego autoramentu i proweniencji lewactwu spod znaku "centrum edukacji europejskiej i dialogu" to jest OK. Osobiście wypinam się na "centra edukacji europejskiej" (czyt. centra zgnilizny,m rozpasania i lewactwa europejskiego) - wolę rodzimych nacjonalistów i narodowców...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 11:11 24-11-2018,   40%
@~Anna - Kurpiowska Panna Widzę waćpanna,  że wartości eurpejskie ci zbrzydły i miejsce Polski widzisz w oderwaniu od  zjednoczonej Europy.  Polska od morza do morza?
Oczywiście jest to możliwe, ba nawet tak było przez sto kilkadziesiąt lat . Bez problemów mogliśmy jeździć na Syberię, oplać się nad jeziorem Bajkał czy polować na niedźwiedzie na Kamczatce. Moj dziadek był w Turcji w 1916. Jako żołnierz . Tylko nie miał wyboru. I nie pytali się czy chce tam pojechać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:15 24-11-2018,   67%
Jakub to naprawdę dobry człowiek, a tym bydlakom którzy go tak opluwali w kampanii wyborczej powinno być teraz wstyd. Ile to było gadanie o tym że to PiS Bis, nawet jakieś obraźliwe wpisy. Pluję wam w twarz, chamy. Jany Kowalskie z Ostrołęki czy Rebelianty Remki. Macie czelność przeprosić?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:11 24-11-2018,   75%
No opluwali go ludzie obecnego prezydenta (remek i Kowalski) a on teraz cały w ślinie udaje, że deszcz padał :) bo ważna jest kaska i stanowisko, a nie honor...
odpowiedz   •   oceń :  
~olek, 20:38 24-11-2018,   100%
a ten czarny diabeł to kto to
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:33 24-11-2018,   100%
@~olek Fus kawowy we wlasnej osobie :)
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń