2013-10-31T09:51:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Polska,

Centrum Nauki Kopernik - "Jak i gdzie chłopcy i dziewczęta lubią być dotykani podczas intymnych zbliżeń" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Sex-machine w Centrum Nauki Kopernik, fot. Solidarni2010.pl
REKLAMA
W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie każdy kto chce może skorzystać z maszyny dającej wskazówki dotyczące stymulacji seksualnej różnych części ciała.

"Sex-machine" nikt nie pilnuje i nie sprawdza, ile lat mają jej użytkownicy. - informuje serwis solidarni2010.pl

- Pieszczoty penisa i jego okolic powodują niezwykle intensywne doznania, chociaż fałszywe jest rozpowszechnione przekonanie, że to jedyne wrażliwe seksualnie miejsce na ciele mężczyzny. Często pieszczoty te traktuje się tylko jako drogę do uzyskania wzwodu. Tymczasem są one przyjemne same w sobie. - dowiemy się wciskając odpowiedni przycisk.

To tylko jedna ze wskazówek jakie ma dla nas maszyna różowa budka z dwoma miejscami do siedzenia. Na wewnętrznej ścianie zarys dwóch postaci – kobiety i mężczyzny, z zaznaczonymi na ciele punktami, w których znajdują się przyciski. Obok każdej postaci słuchawka. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku głos w słuchawce szczegółowo opisuje wybraną część ciała i czynności, jakie należy wykonać aby osiągnąć seksualną przyjemność. Tak wygląda edukacja seksualna w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wymaga podkreślenia fakt, że budka nie jest specjalnie, wyraźnie oznaczona, nie rzuca się w oczy, znajduje się w centralnej część obiektu, w sąsiedztwie zupełnie neutralnych dla dzieci ekspozycji z dziedzin, takich jak fizyka, anatomia. W centrum jest wyodrębniona część z ekspozycją dla osób powyżej 14 roku życia, niestety rzeczona budka znajduje się w części dostępnej bez ograniczeń wiekowych… Zdarza się że błądzą tam, oderwane od grupy wycieczkowej lub rodziców, 4-5 latki! Czy damy sobie wmówić że one już potrzebują edukacji seksualnej?

Wiele dzieci trafia tam całkiem przypadkowo, powodowanych zwykłą ciekawością. Wiele z nich po usłyszeniu komunikatów ze słuchawki reaguje zmieszaniem, z pewnością niektóre z nich, szokiem. „Chodź stąd! To nie dla nas!” – mówi z zażenowaniem kilkuletnia dziewczynka do swojej koleżanki.

Przekazywane treści mają charakter czysto fizjologiczny, instruktażowy. Nie odnoszą się zupełnie do uczuć wyższego rzędu takich jak miłość, odpowiedzialność, zaufanie. Sfera seksualności potraktowana jest jako zjawisko i czynności fizyczne, które mają pomóc osiągnąć fizyczną przyjemność.

Czy tak chcemy edukować o seksualności nasze dzieci? Przypadkowo, w obcym miejscu, gdzieś gdzie się tego nie spodziewają, bez kontroli, często osoby bliskiej. Czy to jest branie „odpowiedzialności za zmiany zachodzące wokół nas”?

Jeśli uważasz że nie, nie bądź bierny! Zareaguj! Chrońmy nasze dzieci. Przyłącz się do protestu!

Wysyłajmy swój sprzeciw na adres email dyrekcji Centrum Nauki Kopernik.

Dyrektor: Robert.Firmhofer@kopernik.org.pl
sekretariat@kopernik.org.pl
dyrekcja@kopernik.org.pl
info@kopernik.org.pl

Zgłaszajmy sprawę do Rzecznika Praw Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka
ul. Przemysłowa 30/32
00-450 Warszawa
telefon: (22) 583 66 00
fax: (22) 583 66 96
Kalnedarz imprez
styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  1  2