eOstroleka.pl
Polska, O TYM SIĘ MÓWI

Chaos w TVP. Posłowie PiS w siedzibie TAI. Wśród nich Marcin Grabowski

REKLAMA
zdjecie 1024
zdjecie 1024
fot. Telewizja Republikafot. Telewizja Republika
REKLAMA

Trwa chaos po tym, jak na polecenie ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza powołane zostały nowe władze TVP, Polskiego Radia i PAP. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przyjechali z interwencją do Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jest tam też poseł z Ostrołęki Marcin Grabowski.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz odwołał dotychczasowych prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej oraz rady nadzorcze spółek. Szef MKiDN powołała tez nowe rady nadzorcze i nowe zarządy. Wcześniej Sejm podjął uchwałę w sprawie "przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej, w której wezwano Skarb Państwa reprezentowany przez ministra kultury do działań naprawczych".

W obronie mediów publicznych stanęli posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj w siedzibie TVP przy Woronicza doszło do przepychanek, w których poszkodowana została posłanka Joanna Borowiak. Dziś politycy wkraczają z interwencjami poselskimi: byli m.in. w PAP, gdzie przepytywali powołanego wczoraj prezesa agencji. W siedzibie Telewizyjnej Agencji Inormacyjnej pojawili się najważniejsi politycy PiS, m.in. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Wśród obecnych w TAI, jak widzimy w Telewizji Republika, jest też Marcin Grabowski.

- Wyjątkowo szybko przejęto telewizję, w sensie odpowiedzialności za sygnał. To się wydarzyło niemal błyskawicznie. To była operacja doskonale przygotowana, wiedzieli, że to pójdzie sprawnie - powiedział odwołany szef TAI Michał Adamczyk.

Szef KPRM Jan Grabiec zaapelował do posłów PiS, by "nie blokowali mediów publicznych". "Szczególnie apeluję do posłów PiS, którzy wykazali bardzo dużo emocji o zaprzestanie agresywnych zachowań i zaprzestanie blokowania mediów publicznych" - powiedział Grabiec.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28 dk29  30
×