zdjecie 1780
zdjecie 1780
2021-10-20T11:17:40+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Chciała sprzedać sukienkę a straciła tysiąc złotych

REKLAMA
REKLAMA
0
1
1

Zamiast zyskać kilkanaście złotych ze sprzedaży sukienki, 27-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego straciła 1 000 złotych.

We wtorek, 19 października do ostrołęckiej komendy policji zgłosiła się 27-letnia mieszkanka powiatu i powiadomiła o oszustwie na jej szkodę. Dzień wcześniej kobieta wystawiła na popularnym portalu aukcyjnym bluzkę za kwotę 15 złotych. Od razu otrzymała wiadomość od osoby, która była zainteresowana kupnem. Kupująca wysłała wiadomość o chęci zakupu za pośrednictwem aplikacji serwisu. Następnie poprosiła kupującą o podanie adresu mailowego, co kobieta uczyniła. Po chwili na swojego maila dostała wiadomość, w której była instrukcja dotycząca sfinalizowania transakcji.

Niestety kupująca w aplikacji sama wpisała swoje imię i nazwisko oraz numer karty bankowej oraz trzy cyfry z odwrotu karty. Po wszystkim wcisnęła zakładkę odbierz środki. Niestety, gdy po chwili zalogowała się na swoje konto okazało się, że zostało wypłacona z niego bez jej wiedzy kwota 1000 złotych.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Uważajmy!!! 

Przekazywane przez oszustów linki często przypominają odnośniki do prawdziwych stron, a różnice są prawie niedostrzegalne. Dlatego za każdym razem powinniśmy dokładnie weryfikować strony internetowe, z których korzystamy. Nie powinno się klikać w linki otrzymane od nieznanych osób. Jednak najgorszym błędem jest przekazywanie danych takich jak login i hasło do bankowości internetowej, czy właśnie informacji zapisanych na karcie płatniczej. Wówczas oszuści bez problemu mogą wejść w posiadanie naszych pieniędzy, których odzyskanie już nie jest takie łatwe.

Podczas internetowych zakupów, czy też sprzedaży zawsze powinniśmy zachować czujność i dużą dozę nieufności. Chęć szybkiego uzyskania pieniędzy za np. sprzedany towar może okazać się zgubna.

Należy pamiętać również o tym, żeby nikomu nie podawać danych do naszej karty bankomatowej. Dane do naszego konta są danymi ściśle wrażliwymi i pod żadnym pozorem nie powinniśmy ich nikomu udostępniać!

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×