2021-11-06T09:25:26+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Chcieli wiedzieć o zmianach w ostrołęckich mediach. Wiceminister: Nie mamy wiedzy, nie ingerujemy

REKLAMA
REKLAMA

Ministerstwo Aktywów Państwowych nie ma wiedzy na temat zmian zachodzących w oddziale Polska Press w Ostrołęce i nie posiada uprawnień do ingerowania w działalność zarządu spółki - wynika ze słów wiceministra aktywów państwowych Macieja Małeckiego. O zmiany personalne w "Tygodniku Ostrołęckim" pytali posłowie opozycji.

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej - Paweł Poncyljusz i Marcin Kierwiński - postanowili zapytać ministra aktywów państwowych, jakie zmiany personalne zaszły w oddziale Polska Press w Ostrołęce. To spółka wydająca szereg mediów lokalnych, w tym "Tygodnik Ostrołęcki". Obecnie Polska Press należy do Grupy Orlen, stąd pytanie do ministra.

Nawet jeżeli jakieś zmiany zaszły, to Poncyljusz i Kierwiński z ministerstwa się tego nie dowiedzą.

- Uprzejmie informuję, że PKN ORLEN S.A. (dalej Orlen, Spółka) jako spółka publiczna, podlega przepisom dotyczącym informowania akcjonariuszy o wszystkich zdarzeniach, mających istotny wpływ na sytuację gospodarczą, majątkową bądź finansową emitentów lub mogących w znaczny sposób wpłynąć na cenę lub wartość notowanych instrumentów finansowych. Informacje są przekazywane do publicznej wiadomości w postaci bieżących i okresowych raportów umieszczanych na stronach internetowych Spółek. Emitenci papierów wartościowych dopuszczonych do obrotu na rynku regulowanym są obowiązani zapewnić posiadaczom papierów tego samego rodzaju, w takich samych okolicznościach, jednakowe traktowanie. Wobec powyższego, Minister Aktywów Państwowych nie dysponuje dodatkowymi informacjami dotyczącymi działalności spółki Polska Press sp. z o.o., oprócz tych, które zostały przekazane przez Zarząd Spółki do publicznej wiadomości - odpowiedział wiceminister Maciej Małecki, dodając:

Jednocześnie uprzejmie wyjaśniam, że Skarb Państwa, jako jeden z akcjonariuszy Orlenu, posiada uprawnienia wynikające z praw korporacyjnych, które są ściśle określone w przepisach prawa, w szczególności w ustawie z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych oraz w Statucie Spółki. Tym samym Minister Aktywów Państwowych, reprezentujący Skarb Państwa, wykonując uprawnienia właścicielskie w Orlenie, zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym, nie posiada uprawnień do ingerowania w działalność Zarządu Spółki, w tym do wydawania mu wiążących poleceń dotyczących prowadzenia spraw Spółki, również w zakresie polityki kadrowej prowadzonej przez spółkę zależną tj. Polska Press sp. z o.o.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 3311
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14  15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×