2015-11-24T15:13:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Polska,

Child Alert: Z Radomia uprowadzono 3-letniego Fabiana

REKLAMA
REKLAMA
0
0
3
Najlepszy komentarz
~Fabian jest u ojca , 17:05 24-11-2015,   -
W piątek, 27 marca w Radomiu odbyła się manifestacja zorganizowana przez Sebastiana Nadolskiego, który twierdzi, że matka bije jego syna. Wzięło w niej udział około 50 osób. Nadolski twierdzi, że organy państwa sprzysięgły się przeciwko niemu. W piątek dostało się również dziennikarzom.
W manifestacj...
odpowiedz   •   oceń :  
Policjanci z całej Polski poszukują uprowadzonego dziś w Radomiu 3-letniego Fabiana. Chłopca porwało trzech zamaskowanych mężczyzn. Napastnicy wyrwali dziecko matce z rąk, gdy ta wychodziła z nim z klatki schodowej.

Do zdarzenia doszło dziś rano przed jednym z bloków w Radomiu. Do wychodzącej z budynku matki z trzyletnim Fabianem podbiegło trzech zamaskowanych mężczyzn. Wyrwali dziecko kobiecie z rąk i oddalili się w nieznanym kierunku.

Fabian ma 3 laka, włosy koloru ciemny blond, oczy niebieskie. W chwili uprowadzenia ubrany był w pikowaną kurtkę koloru ceglastego z kapturem, szare spodnie dresowe, jasnobrązowe kozaki.

Każdy, kto zna miejsce pobytu chłopca lub posiada inne informacje proszony jest o pilny kontakt z policją pod numerem telefonu 997 lub pod bezpłatnym numerem infolinii Child Alert 995.

Child Alert jest systemem alarmowym, który w momencie uprowadzenia dziecka uruchamia zorganizowaną i natychmiastową akcję poszukiwawczą. System angażuje w poszukiwanie zaginionych dzieci wszelkie dostępne kanały informacyjne, a wiadomość o zaginionym dziecku jest natychmiastowo rozpowszechniana. Wizerunek dziecka jest publikowany m.in. za pośrednictwem stacji telewizyjnych, radiowych, internetu. Tablice informacyjne znajdują się w miejscach publicznych m.in. na dworcach, lotniskach. System alarmowy Child Alert działa w 11 krajach Unii Europejskiej.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Fabian jest u ojca , 17:05 24-11-2015,   -
W piątek, 27 marca w Radomiu odbyła się manifestacja zorganizowana przez Sebastiana Nadolskiego, który twierdzi, że matka bije jego syna. Wzięło w niej udział około 50 osób. Nadolski twierdzi, że organy państwa sprzysięgły się przeciwko niemu. W piątek dostało się również dziennikarzom.
W manifestacji wzięli udział w członkowie Stowarzyszenia „Dzielny Tata”, którzy wykrzykiwali hasła, m.in. „Wszystkiemu są winne sądy rodzinne!”. Sebastian Nadolski od ponad dwóch dwóch lat walczy w sądzie o prawo opieki nad synem Fabianem. Mężczyzna twierdzi, że matka chłopca znęca się nad dzieckiem. Żaden wyrok sądu tego jednak nie potwierdza. W piątek Sebastian Nadolski, podając imiona i nazwiska, oskarżał biegłych.
- Od dwóch lat stosowana jest przemoc wobec mojego syna, kiedy przebywa on pod opieką matki. Dzieje się ona na oczach wszystkich organów w mieście: sądu, prokuratury, MOPS-u, kuratorów sądowych. Przyczyną tej przemocy jest stan zdrowia matki. Sąd nie reaguje na to, nie ujawnia deficytów zdrowia matki, tylko przykrywają je poprzez opinię biegłych, którzy potwierdzają nieprawdę. Mówię to przy wszystkich, po nazwiskach. Niech mnie pozwą, jeżeli nie potwierdzili nieprawdy. Pani (tu padło nazwisko - przyp. red.), neurolog z Kielc potwierdziła nieprawdę w opinii, wzięła za tę opinię 3 tys. zł łapówki. Pani psychiatra (tu padło nazwisko - przyp. red.), która cudownie uzdrowiła matkę dziecka, wzięła też duże pieniądze za to – mówił podczas manifestacji Sebastian Nadolski.

Sebastian Nadolski publikuje filmy, na których m.in. pyta trzyletniego synka, czy "mama biła".
Podczas konferencji przed manifestacją, jedna z dziennikarek zadała pytanie psycholog zaproszonej przez Sebastiana Nadolskiego:

- Czy nie uważa pani, że na nagraniach publikowanych przez ojca padają pytania sugerujące?

Na to Sebastian Nadolski spytał, czy dziennikarka widziała te filmy. Kiedy to potwierdziła, Nadolski stwierdził że kłamie i zostanie przez niego pozwana. Pod koniec konferencji Sebastian Nadolski zasugerował, że media są powiązane z Platformą Obywatelską i nie chcą przedstawiać prawdy.


WSZYSTKIE POSTĘPOWANIA UMORZONE


W prokuraturach Rejonowych Radom-Wschód i Radom - Zachód w Radomiu w latach 2013-2014 prowadzonych było łącznie 15 spraw, wszystkie z zawiadomienia ojca dziecka.


- Dotyczyły one m.in. znęcania się fizycznego i psychicznego nad małoletnim przez matkę, narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwa utraty życia bądź zdrowia przez matkę dziecka lub lekarzy, nieuzasadnionego szczepienia dziecka, niewłaściwej opieki, powodowania obrażeń ciała, niewłaściwego żywienia dziecka itp. Wszystkie postępowania prowadzone były” w sprawie”, zakończone umorzeniem lub odmową wszczęcia śledztwa – powiedziała Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu.
odpowiedz   •   oceń :  
~cd , 17:06 24-11-2015,   -
Biegiem postępowań zainteresowane były również Prokuratura Apelacyjna w Lublinie i Prokuratura Generalna z uwagi na to, że ojciec dziecka powiadamiał te organy o swoich zarzutach wobec matki dziecka, jak również o bezczynności organów ścigania.


- Konsekwencją tego było to, że zarzuty wobec Prokuratur Rejonowych badane były na szczeblu Prokuratury Okręgowej pod kątem prawidłowości procedowania jak również zasadności decyzji merytorycznych. Nieprawidłowości nie stwierdzono. Decyzje kończące śledztwa zaskarżane były przez ojca dziecka do Sądu który uznawał decyzje za zasadne nie uwzględniając zażalenia. Aktualnie wszystkie postępowania są zakończone – dodała Małgorzata Chrabąszcz.

WZAJEMNE NĘKANIE?
Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód w Radomiu poinformowała również, że prowadziła postępowanie karne przeciwko Sebastianowi N. o to, że od grudnia 2013 roku do maja 2014 nękał matkę ich dziecka poprzez telefoniczne i wiadomości tekstowe, wzbudzając u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia i istotnie naruszył jej prywatność.
- Postanowieniem z dnia 5 grudnia 2014r prokurator umorzył postępowanie przeciwko niemu, bowiem w toku postępowania podejrzany przedstawił swoje dowody wskazujące na to, że również doświadczał nękania za strony przeciwnej. Uznając, że nękanie miało charakter wzajemny, postępowanie zostało umorzone, jednak nie jest jeszcze prawomocne bowiem zostało zaskarżone przez matkę dziecka. Akta sprawy wraz z zażaleniem zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Radomiu celem jego rozpoznania – wyjaśniła Małgorzata Chrabąszcz.
Dodajmy, że Rzecznik Praw Dziecka zlecił ponowną analizę wszystkich akt; 11 tomów sprawy, a także dodatkowo materiału zebranego przez prokuratora.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:32 24-11-2015,   -
tak to jest z prawami ojca w polsce. matka nawet przygłupia zawsze jest uprzywilejowna
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
Dzisiaj:
Wydarzenia