2018-08-28T10:24:20+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Chojniki: Jedno rozbite auto i dwóch pijanych kierowców. Jak to możliwe?

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
1
2

Na miejscu wypadku w miejscowości Chojniki policjanci zastali rozbite o drzewo audi i dwóch pijanych mężczyzn. Każdy z nich twierdził, że siedział za kierownicą. Obaj trafili do aresztu, a policjanci po wnikliwej analizie zebranych dowodów ustalili, który z nich rzeczywiście prowadził.

Do nietypowego, jak się okazało zdarzenia drogowego doszło w minioną niedzielę na terenie naszego powiatu. Wtedy to dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o wypadku w miejscowości Chojniki. Według wstępnych ustaleń kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie, na miejscu zastali rozbite audi, a obok niego dwóch mieszkańców naszego powiatu w wieku 21 i 46 lat.

- W pierwszej chwili osoby wmawiały policjantom, że żaden z nich nie brał udziału w zdarzeniu, natomiast autem jechał ich kolega, który poszedł po pomoc. Od obydwóch było wyraźnie czuć alkohol, mężczyźni mieli problemy z utrzymaniem równowagi oraz komunikacją. Po pewnym czasie każdy z nich twierdził, że w chwili zdarzenia to właśnie on siedział za kierownicą audi.

W związku z tym obydwaj trafili do policyjnego aresztu, a na miejscu pojawił się technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady w aucie oraz na miejscu zdarzenia. Samochód został także zabezpieczony na policyjnym parkingu – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Mężczyźni zostali także poddani badaniu trzeźwości. W organizmie  młodszego z mężczyzn alkomat wykazał 3,5 natomiast u starszego ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego wykonywali z mężczyznami czynności procesowe. W ich trakcie ustalono, że pojazdem kierował 21 –latek, który był także właścicielem pojazdu. Sprawdzenie osoby w policyjnej bazie danych wykazało, że nie posiadał on nigdy prawa jazdy.

- Bezmyślny mieszkaniec naszego powiatu usłyszał już zarzut kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, który jest zagrożony kara pozbawienia wolności do lat 2 – mówi asp. Żerański.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×