eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

„Chopin en Vacances” - Niezywkły koncert w Susku Starym [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 94
zdjecie 94
REKLAMA

W Susku Starym odbył się niezwykły koncert utworów Fryderyka Chopina wykonywanych na współczesnym fortepianie marki Steinway. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach cyklu koncertów „Chopin en Vacances 2023 ”.

Festiwal Chopin en Vacances jest bez wątpienia wyjątkowym projektem realizowanym pod patronatem honorowym Związku Szlachty Polskiej. Początkowo odbywał się we dworach i krajobrazach Ziemi Dobrzyńskiej, potem również Mazowsza i Ziemi Łęczyckiej, a obecnie na terenie nie tylko całej Polski ale i za granicą. Festiwal organizowany jest każdego lata, nieprzerwanie od 2017 roku.

Do udziału w festiwalu zapraszani są najwybitniejsi młodz pianiści z kraju i zagranicy, w „wieku chopinowskim” - uczniowie i absolwenci słynnej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz innych znanych muzycznych szkół i uniwersytetów. Festiwal stał się już obecnie wydarzeniem o wymiarze międzynarodowym, ponieważ oprócz genialnych, młodych pianistów z Polski, goszczą na nim również wybitnie uzdolnieni pianiści zagraniczni, a szczególnie z krajów azjatyckich, głównie z Chin i Japonii.

Na terenie dworku w Susku Starym usłyszeliśmy utwory Chopina w wykonaniu artystów:

Piotr Sołtysik - studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina pod kierunkiem Konrada Skolarskiego. Absolwent ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie fortepianu Wilii Ochockiej-Janusz (2021). Ukończył również Szkołę Muzyczną w Józefowie będąc uczniem Grzegorza Skrobińskiego (2018). Pianista jest laureatem wielu czołowych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Piotr Sołtysik zajmuje się także komponowaniem. Jego utwory wykonywane były w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Nowym Świecie Muzyki, Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, czy też Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju. Pianista w uznaniu osiągnięć artystycznych został dwukrotnie wyróżniony Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz znalazł się w gronie stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Lelin Qi - uzyskała stopień licencjata na Akademii Muzycznej Xinghai w Chinach. Studia magisterskie z najwyższymi ocenami ukończyła pod kierownictwem prof. Jerzego Sterczyńskiego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich w Katedrze Kameralistyki Fortepianowej na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina pod kierownictwem prof. Katarzyny Jankowskiej, jednocześnie realizując także studia podyplomowe pod okiem prof. Marioli Cieniawy w Akademii Muzycznej w Krakowie. Lelin jest także jurorką I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Henryka Melcera. Zdobyła kilka znaczących nagród w konkursach. Została m.in. laureatką XXXII Turnieju "Nagroda Księcia Antoniego Radziwiłła" w Polsce. Dawała koncerty w wielu krajach, takich jak Chiny, Polska, Czechy, Austria i Belgia. Nabywała doświadczenie pracując ze wspaniałymi pianistami, takimi jak: Dmitri Alexeev, Philippe Giusiano, Andrzej Jasiński, Mikhail Voskresensky, Anna Malikova.

Wydarzenie odbyło się 18 czerwca 2023 r.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×