eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Ciemno na ulicach Myszyńca. Informacja dla mieszkańców

REKLAMA
zdjecie 8155
REKLAMA
zdjecie 8155

Wysokie ceny energii spowodowały konieczność podjęcia trudnej decyzji w gminie Myszyniec. W okresie wakacyjnym większość dróg nie będzie oświetlona! - Decyzji nie zmienię, gdyż jest ona jak najbardziej zasadna i odpowiedzialna - informuje Burmistrz Elżbieta Abramczyk.

Oświetlenie uliczne na terenie gminy wyłączone zostało 15 lipca 2022 r. Obecnie oświetlone są tylko ulice w ciągu DK 53. Decyzja Burmistrz spotkała się z krytyką części mieszkańców.

Decyzji nie zmienię, gdyż jest ona jak najbardziej zasadna i odpowiedzialna. Sezon letni to oczywiście czas, w którym dzień jest najdłuższy. Młodzież i dzieci mają

wakacje, więc czas do zabawy i przebywanie na świeżym powietrzu jest bardzo długi. Nadmieniam również, że dzieci i młodzież do lat 18 po godz. 22:00 powinni być w domu lub

pod opieką dorosłych. Sytuacja z oświetleniem na terenie naszej gminy zmieni się od września, wtedy rozważam podjęcie decyzji o wyłączeniu tylko w godzinach nocnych, czyli np. od godz. 23:00 do godz. 4:00.

- informuje Burmistrz Elżbieta Abramczyk.

Poniżej pełna treść informacji dla mieszkańców Gminy Myszyniec

15 lipca podjęłam decyzję o wyłączeniu oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Myszyniec, na okres wakacyjny, pozostawiając tylko oświetlenie głównych ulic w ciągu drogi krajowej na terenie miasta. Przyczyną była oczywiście wysoka cena energii elektrycznej.

Spotkało się to z krytyką części mieszkańców, którzy mają oczywiście do tego prawo.

Decyzji nie zmienię, gdyż jest ona jak najbardziej zasadna i odpowiedzialna.

Sezon letni to oczywiście czas, w którym dzień jest najdłuższy, młodzież i dzieci mają wakacje, więc czas do zabawy i przebywanie na świeżym powietrzu jest bardzo długi. Nadmieniam również, że dzieci i młodzież do lat 18 po godz.22:00 powinni być w domu lub pod opieką dorosłych.

Nie chciałabym uświadamiać również, że energia elektryczna wytwarzana jest z węgla, z zakupem którego w Polsce mamy duży problem, o czym informują również media.

Sytuacja z oświetleniem na terenie naszej gminy zmieni się od września, wtedy rozważam podjęcie decyzji o wyłączeniu tylko w godzinach nocnych, czyli np. od godz.23:00 do godz. 4:00 rano, ale o tym poinformuję w odpowiednim czasie.

Życzę spokoju, zdrowia i wzajemnej życzliwości.

Burmistrz Elżbieta AbramczykWasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×