2016-04-01T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Co dalej z budową nowego dworca PKS w Ostrołęce?

REKLAMA
REKLAMA
Planowana budowa nowego dworca PKS w Ostrołęce stała się przedmiotem uszczypliwości, jakie Łukasz Kulik wymienił poprzez interpelacje z prezydentem Januszem Kotowskim. Opozycyjny radny twierdzi, że decyzją większości miejskich rajców na miejscu dworca powstanie obiekt wielkopowierzchniowy. Prezydent Kotowski jest innego zdania.

- Decyzją większości radnych, teren na którym znajduje się obecnie dworzec PKS zostanie niestety przeznaczony pod budowę kolejnego obiektu wielko powierzchniowego (pisownia oryginalna - przyp. red.) w Ostrołęce - twierdził Łukasz Kulik. W związku z tym radny zwrócił się do Janusza Kotowskiego z pytaniami, m.in. o rozmowy z firmą Mobilis w zakresie uzyskania jej opinii na temat planowanej inwestycji, jak będzie wyglądała struktura własnościowa dworca oraz czy na czas budowy nowego obiektu dworzec będzie funkcjonował w tym samym miejscu. Odpowiedź prezydenta z pewnością musiała zaskoczyć radnego.

- W swojej interpelacji stawia Pan pytania, które mogą świadczyć albo o niezrozumieniu zakresu spraw, którymi zajmuje się samorząd, albo o celowej próbie wikłania prezydenta miasta w kwestie, które nie dotyczą jego kompetencji i obowiązków. Myli się Pan, twierdząc że decyzją większości radnych teren "obecnego dworca PKS" został przeznaczony pod obiekt wielkopowierzchniowy. Takiej decyzji rada nie podjęła - pisze Janusz Kotowski, dodając jednocześnie - Nie jest moim zadaniem, żeby zdobywać dla Pana informacje dotyczące strategii rozwoju firmy Mobilis czy tego jak będzie wyglądała struktura własnościowa dworca. Można o to zapytać szefów firmy czy właścicieli terenu.

Jakie będą więc zadania ostrołęckiego samorządu?

- Samorząd miasta ma w swoich zadaniach m.in. uchwalanie planów przestrzennych czy np. zapewnienie dobrych rozwiązań komunikacyjnych, i te zadania wypełniamy. Plany działania firmy Mobilis czy innych przewoźników prywatnych wykraczają poza nasze kompetencje. Ważne, byśmy jako samorząd, tworzyli dobre warunki rozwoju przedsiębiorcom - kończy Kotowski.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1