eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Co dalej z szumnie zapowiadanym remontem portu w Ostrołęce?

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9428

Niemal dokładnie rok temu podpisana została umowa z wyłonioną w przetargu firmą, która do 13 grudnia 2019 roku miała przygotować dokumentację projektową gruntownego remontu i przebudowy portu rzecznego na Narwi w Ostrołęce. Co dalej dzieje się w tej sprawie?

21 sierpnia 2019 roku podpisana została umowa z wyłonioną w postępowaniu przetargowym firmą DHV Hydroprojekt, która do 13 grudnia 2019 roku przygotować ma niezbędną dokumentację projektową. Umowa z projektantem opiewała na kwotę około 1 milion złotych. Zakres planowanych do wykonania prac obejmować ma m.in. powiększenie basenu portowego, budowę nabrzeża cumowniczego, pomostów stałych (dla większych statków), dodatkowych pomostów pływających (dla statków turystycznych) oraz mniejszych pomostów dla jednostek wędkarskich. Port wyposażony zostanie m.in. w slip, stację paliw, instalacje sanitarne zapewniające m.in. wodę pitną czy zaplecze higieniczne. Dodatkowo planowane jest także przebudowanie drogi dojazdowej do portu, budowa ścieżek rowerowych i chodników oraz przygotowanie pola biwakowego w pobliżu portu. Teren przebudowanego portu ma być stale monitorowany przez system kamer.

Jak dziś wygląda sytuacja, blisko rok po podpisaniu umowy i zapowiedziach o zmianie oblicza portu i najbliższej okolicy? Pytania w tej sprawie zadaliśmy zarządy portu i szlaku wodnego – Państwowemu Gospodarstwu Wodnemu Wody Polskie.

Jeśli chodzi o dokumentację projektową dla kompleksowej przebudowy portu zlokalizowanego na lewym brzegu rzeki Narew w km 146+600 (obręb Ostrołęka) została przygotowana. Wody Polskie pozyskały już decyzję środowiskową, która jest podstawą do wystąpienia z wnioskami o wydanie kolejnych pozwoleń m.in. decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego, gdyż część działek na których planowana jest inwestycja, nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji został już złożony do Prezydenta Miasta Ostrołęki. W dalszej kolejności będziemy pozyskiwać pozwolenie wodnoprawne oraz ostateczny dokument - pozwolenie na budowę. Harmonogram inwestycji nie uległ zmianie.

informuje Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, rzecznik prasowa PGW WP.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9  10 dk11 dk12  13
 14  15 dk16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31  1  2  3
×