2016-09-15T20:47:56+02:00 eOstroleka.pl 10 0 3 10
Region,

Co dalej ze Strażą Miejską w Łomży? Zdecydują mieszkańcy

REKLAMA
REKLAMA
3
0
1
Najlepszy komentarz
~local , 22:19 15-09-2016,   -
Dziwna choroba rozprzestrzenia się po kraju i atakuje jednostki Straży Miejskiej.
Choroba nazywana jest nierentownością i prowadzi do śmierci zainfekowanego.
:-)
Jednostka powołana by służyć społeczeństwu i być bliżej ludzi niż policja, niosąc pomoc i wsparcie. Jednocześnie czuwając nad bezpieczeństwem...
odpowiedz   •   oceń :  
Od dłuższego czasu Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przygląda się pracy łomżyńskiej Straży Miejskiej. Możliwe, że pojawią się zmiany, które weszłyby w życie od przyszłego roku. W grę wchodzi reorganizacja lub całkowita likwidacja formacji. W tej sprawie decydujący głos będą mieli… mieszkańcy.

Straż Miejska funkcjonuje w Łomży od 25 lat, obecnie działa w niej 12 osób. Koszty utrzymania są wysokie, pojawia się coraz więcej pytań o jej funkcjonowanie. Sam Prezydent zaznacza, że jest to kwestia, którą trzeba priorytetowo rozwiązać.

- Musimy podjąć decyzję, czy przeorganizować działanie formacji, czy też zmniejszyć je tak, aby nie ponosić wysokich kosztów utrzymania – podkreśla.

W przypadku reorganizacji, większość pracowników Straży Miejskiej zostałaby przeniesiona do Ratusza w celach ochrony obiektów i uzupełnienia wakatów. Urząd Miejski musi realizować uchwałę dotyczącą zarządzania kryzysowego i jest zobowiązany do zatrudnienia kilku osób do obsługi biura. Wtedy liczba strażników zmniejszyłaby się do 5-6 osób. Kolejną z możliwych opcji jest poprawa wydajności straży, której działania stałyby się widoczne dla mieszkańców. Trzeci wariant to całkowita likwidacja formacji.

Temat zostanie szerzej rozwinięty na październikowym spotkaniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Prezydent zapowiada również zorganizowanie spotkania, w którym udział wezmą mieszkańcy, komendanci policji i straży miejskiej oraz radni.

Miesziańcy Łomży drogą mailową mogą wysyłać opinie na temat dalszych losów Straży Miejskiej na adres: media@um.lomza.pl
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~local , 22:19 15-09-2016,   -
Dziwna choroba rozprzestrzenia się po kraju i atakuje jednostki Straży Miejskiej.
Choroba nazywana jest nierentownością i prowadzi do śmierci zainfekowanego.
:-)
Jednostka powołana by służyć społeczeństwu i być bliżej ludzi niż policja, niosąc pomoc i wsparcie. Jednocześnie czuwając nad bezpieczeństwem. Po zabraniu "władzy" i fotoradarów staje się bezużytecznym gniotem marnującym pieniądze podatników.
Ciekawe kiedy za Ostrołęcką jednostkę się wezmą bo gdyby nie warowanie przy moście te "policaje" na emeryturze spały by gdzieś pochowani.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4