eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Co o strajku nauczycieli sądzą rodzice uczniów z ostrołęckich szkół?

REKLAMA
fot. pixabayfot. pixabay
REKLAMA
zdjecie 5389

Zaplanowany na najbliższy poniedziałek, 8 kwietnia ogólnopolski strajk nauczycieli wzbudza wiele kontrowersji i nastręcza masę problemów zarówno stronie rządowej jak i samorządom. Głos w tej sprawie, za naszym pośrednictwem zabierają także rodzice uczniów z ostrołęckich szkół. Co sądzą o strajku?

 
Jak wynika z referendum strajkowego, ponad 80% nauczycieli z ostrołęckich szkół i przedszkoli opowiedziało się za rozpoczęciem od poniedziałku akcji protestacyjnej. 8 kwietnia nauczyciele, którzy zdecydują się przystąpić do strajku będą musieli przyjść do swoich placówek, jednak po wpisaniu się na listę strajkową, będą mogli odmówić podjęcia pracy. Zajęcia w szkołach będą odbywały się w ograniczonym zakresie. Sytuację na bieżąco ma monitorować i reagować w miarę potrzeb specjalnie powołany przez prezydenta Łukasza Kulika miejski zespół.
 
O pomysłach władz miasta na zapewnienie opieki podczas strajku nauczycieli informowaliśmy na łamach naszego serwisu.
 
Prezydent wyjaśnia wątpliwości o strajku nauczycieli. Będzie opieka dla uczniów!
 
Już po naszej publikacji otrzymaliśmy od Czytelników wiele skarg dotyczących samego strajku jak i zaplanowanych przez samorząd środków mających ograniczyć i złagodzić jego skutki. Poniżej przytaczamy kilka z przesłanych nam opinii rodziców uczniów ostrołęckich szkół:
 
„Dlaczego dzieci biorą za zakładników?”.
„Dlaczego nie strajkują w wakacje?".
„Dlaczego najpierw nie może strajkować 50% nauczycieli, a reszta nauczycieli nie może prowadzić zajęć z dwiema klasami. A potem zmiana strajkującej grupy?".
 
Wątpliwości rodziców wzbudza także forma zajęć zastępczych zaplanowanych przez samorząd miasta.
 
„Jaka to jest opieka nad dziećmi w czasie strajku, gdy wszystkich zganiamy do sali gimnastycznej i będą tam siedzieć. To jest opieka, czy obóz koncentracyjny?”
 
„Niektórzy mogą poprosić o opiekę nad dziećmi swoich rodziców. Babcie i dziadkowie mogą zaopiekować się swoimi wnukami nawet przez cały okres strajku, który zapowiadany jest na około 1,5 tygodnia. A co z rodzicami, którzy nie mogą z takiej pomocy skorzystać? Nie dostaniem tak długiego urlopu.”
 
„Rodzice mogą skorzystać ze specjalnego zasiłku opiekuńczego na okres strajku strajk, ale płatny w wysokości 80% wynagrodzenia. Czemu rodzice mają mniej zarobić, na rzecz nauczycieli?”
 
Podobnych opinii otrzymujemy wciąż bardzo wiele. A co Wy sądzicie o strajku i proponowanych przez samorząd formach opieki nad waszymi dziećmi w czasie, gdy nauczyciele będą protestowali? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×