eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Co się stało z Eweliną? Sprawa porwania córki właściciela JBB w nowej książce

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
zdjęcie ilustracyjne, fot. pxhere.comzdjęcie ilustracyjne, fot. pxhere.com
REKLAMA

Co się stało z Eweliną Bałdygą, córką właścicieli zakładów mięsnych JBB w Łysych? Sprawa jej uprowadzenia pozostaje od lat niewyjaśniona. Janusz Szostak wraca do niej w książce "Byłam dziewczyną mafii", która jest poświęcona działalności gangu obcinaczy palców.

Córka właścicieli zakładów mięsnych JBB z Łysych (pow. ostrołęcki) została uprowadzona w 2005 roku w Warszawie.  Mimo zapłaconego okupu, nigdy nie wróciła do domu. Miała wtedy 21 lat.

30 maja 2005 r. Mała uliczka na warszawskim Mokotowie. Pogodny dzień. Obraz z kamery przemysłowej zamontowanej na ścianie Banku Zachodniego WBK, mającego siedzibę z jednej strony kompleksu budynków Zeptera, pokazuje uliczny parking. Widać, jak obok czarnego osobowego samochodu parkuje biały bus, który nadjechał z głębi ślepej uliczki. Nikt z niego nie wysiada. W uliczce pojawia się młoda kobieta. Przechodzi przez jezdnię, wchodzi między busa i czarny samochód. Wtedy nagle otwierają się drzwi busa.

Na nieostrych stopklatkach można dostrzec, jak kobieta zostaje wciągnięta do pojazdu. Drzwi zamykają się, bus cofa i odjeżdża. Za nim jedzie osobowy samochód, który wyłonił się z tej samej strony, z której wcześniej nadjechał bus. I tyle.


- taki opis tego zdarzenia mogliście przeczytać w naszym serwisie w 2010 roku.

Dziś do sprawy wraca portal Newsbook.

To jedno z najmroczniejszych porwań w historii polskiej kryminalistyki. Sprawa uprowadzenia Eweliny Bałdygi nigdy nie została wyjaśniona, nie odnaleziono studentki ani jej ciała. Nie postawiono zarzutu porywaczom. Chociaż wiele wskazuje na to, że byli nimi członkowie owianego złą sławą gangu obcinaczy palców.

- czytamy w tym serwisie. Szerzej o sprawie porwania Eweliny Bałdygi można przeczytać także w jednej z książek autorstwa Janusza Szostaka, autora artykułu.

Cały artykuł portalu Newsbook przeczytać można tutaj.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×