eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Co z terenem po dawnej komendzie policji?

REKLAMA
zdjecie 1901
REKLAMA

Teren, na którym kiedyś stała komenda policji, wciąż jest niezagospodarowany. Zapowiedzi o "rekordzie świata" w budowie przedszkola na razie ze względów proceduralnych trzeba było odłożyć na później. - Jesteśmy pełni nadziei, że zmieni się to w krótkim czasie - wskazuje wiceprezydent Anna Gocłowska.

Przy ulicy Kościuszki przez lata stał budynek po komendzie policji. Niszczejący gmach straszył przechodniów i choć pojawiały się pewne pomysły na jego zagospodarowanie (jednym z nich było hospicjum), to finalnie obiekt zburzono.

Przy ulicy Kościuszki, gdzie stała kiedyś komenda policji, miał powstać Zespół Przedszkolny nr 1. Padały nawet zapowiedzi, że budowa będzie "rekordem świata" - chodzi oczywiście o tempo - ale niestety: śladu po komendzie nie ma, a teren stoi pusty. Wszystko przez względy proceduralne. Miasto czeka na decyzję wojewody dotyczącą przekazania działek będących własnością Skarbu Państwa.

- Niestety, niewiele się zmieniło. Wojewoda decyzji nie podjął już prawie przez dwa lata - powiedziała wiceprezydent Anna Gocłowska podczas ostatniej sesji rady miasta.

Decyzja nie została podjęta, więc i teren stoi pusty. Jak długo jeszcze?

- Jesteśmy pełni nadziei, że zmieni się to w krótkim czasie. Jesteśmy gotowi. Jest projekt, pewnie trzeba będzie weryfikować kosztorys, bo ceny się zmieniły. To przedszkole, gdyby w odpowiednim czasie zostało wydane pozwolenie na jego wybudowanie, po prostu by stanęło... Technologia, w jakiej miała być wybudowana, zakładała krótki czas inwestycji - przypomniała wiceprezydent.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×