2017-12-05T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Ostrołęka,

Co zrobić, by zdobyć jeden z perspektywicznych zawodów?

REKLAMA
REKLAMA

Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. Branża medyczna przeżywa obecnie swój rozkwit. Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdują zatrudnienie lub otwierają własną działalność, ponieważ na ich usługi jest duże zapotrzebowanie. Jakie zawody poszukiwane są w kraju i za granicą? Przede wszystkim: opiekun medyczny, technik masażysta, opiekun osoby starszej. Ministerstwo Zdrowia prognozuje, że w Polsce wyraźnie wzrośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowany średni personel medyczny.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku
i zainteresowaniu zawodami medycznymi, rozpoczyna zimowy nabór do Medyczno - Społecznej Szkoły Policealnej w Ostrołęce.

W swojej ofercie szkoła posiada następujące atrakcyjne kierunki:

 • terapeuta zajęciowy (2 lata)
 • opiekun medyczny (1 rok)
 • technik masażysta (2 lata)
 • technik usług kosmetycznych (2 lata)
 • opiekun osoby starszej (2 lata)
 • opiekunka środowiskowa (1 rok)
 • opiekun w DSP (2 lata)
 • technik sterylizacji medycznej (1 rok)
 • opiekunka dziecięca (2 lata)
 • asystent osoby niepełnosprawnej (1 rok).
 • technik BHP (1,5 roku).

Nauka jest bezpłatna i twa maksymalnie dwa lata, a w niektórych zawodach jedynie rok. Dzięki temu w krótkim czasie można zdobyć kwalifikacje i praktyczny, poszukiwany na rynku zawód. Kształcenie odbywa się w systemie dziennym, wieczorowym i zaocznym. Po ukończeniu szkoły absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia szkoły i, po zadaniu egzaminu zawodowego organizowanego przez Okręgową Komisja Egzaminacyjną, dyplom EUROPASS wraz z suplementem w języku polskim i angielskim.

Uczniem CKZiU może zostać absolutnie każdy, bez względu na wiek. Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej, matura nie jest wymagana. Trzeba podkreślić, że osoby w wieku 50+ mają takie same szanse podwyższenia swoich kwalifikacji, jak ich młodsi koledzy.

Osoby bez wykształcenia średniego mogą rozpocząć naukę na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych w zawodach: opiekun medyczny i technik usług kosmetycznych.

Wszystkie zajęcia prowadzą praktycy w zawodzie o wysokich kwalifikacjach. Doskonale wyposażone pracownie umożliwiają zdobycie umiejętności praktycznych. Poznaniu zawodu w rzeczywistych warunkach pracy służy pobyt na praktykach zawodowych, które organizuje szkoła w placówkach typu szpital czy dom pomocy społecznej.

Szkoła organizuje też kursy: językowe (także od podstaw), komputerowe, udzielania pierwszej pomocy, rejestratorka medyczna i inne.

 

Rekrutacja trwa!

Więcej informacji:    

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce                      

Parkowa 6  

tel. 29 764 66 37

www.ckziu.ostroleka.pl

e-mail sekretariat@ckziu.ostroleka.pl

 

Artykuł sponsorowany.

REKLAMA
REKLAMA
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1