zdjecie 4498
zdjecie 4498
2020-09-22T10:14:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

„Covidowe” inwestycje w powiecie ostrołęckim. W planach lodowisko, boiska, DPS, mosty i drogi [WIDEO]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
4

Łącznie na około 100 milinów złotych opiewają inwestycje, które planuje zrealizować Starostwo Powiatowe w Ostrołęce przy wykorzystaniu środków z rządowego programu przeciwdziałania COVID-19. Wśród nich jest m.in. budowa sztucznego lodowiska, boisk piłkarskich, przebudowa obiektów mostowych, drogi spinającej planowaną obwodnicę z trzecim mostem przez Narew czy dom pomocy społecznej.

Samorząd powiatu ostrołęckiego planuje zrealizować kilka dużych inwestycji z wykorzystaniem zewnętrznych środków pochodzących z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych zasilonego kwotą 6 miliardów złotych na przeciwdziałanie COVID-19. Beneficjenci mają czas do końca września na przygotowanie wniosków o dofinansowanie. Na tzw. „projektach covidowych” wydatnie skorzystać może powiat ostrołęcki, a to za sprawą projektów zgłoszonych do dofinansowania przez starostę Stanisława Kubła i podległe mu jednostki.

W planach starosta ujął m.in. przebudowę 8 obiektów mostowych, dzięki czemu mogłyby korzystać z nich pojazdy rolnicze, autobusy czy odbiorcy mleka. Planowane jest też wybudowanie strzelnicy z torem długodystansowym na wyrobiskach pożwirowych w Czerwinie , budowa boisk wielofunkcyjnych przy Zespołach Szkół Powiatowych w Goworowie i Troszynie, budowa sztucznego lodowiska przy ZSP w Baranowie, wykonanie ścieżki edukacyjnej w rezerwacie Serafin (na wzór ścieżki dydaktycznej funkcjonującej na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego).

Z funduszy „covidowych” mógłby też zostać zrealizowany zakup i dokończenie inwestycji budowy Domu Pomocy Społecznej w miejscowości Chrostowo (gmina Troszyn) z przeznaczeniem m.in. dla osób z chorobą Alzheimera, a także około 7 kilometrowy odcinek drogi łączącej planowaną obwodnicę Ostrołęki z trzecim mostem przez Narew w miejscowości Teodorowo aż do DK-61.

Szerzej o złożonych projektach mówi starosta Stanisław Kubeł.Termin składania wniosków mija 30 września. O wynikach postępowania konkursowego będziemy informowali na łamach naszego serwisu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×