eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Czarna dróżka" do Rzekunia. Prezydent odpowiada radnemu: "Trwają uzgodnienia"

REKLAMA
REKLAMA

"Trwają uzgodnienia dokumentacji projektowej" - tak o pracach dotyczących tzw. czarnej dróżki pisze prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. Włodarz miasta odpowiedział na interpelację radnego Jerzego Grabowskiego.

Radny Grabowski zwrócił się do prezydenta Ostrołęki z prośbą o udzielenie informacji dotyczącej budowy ulicy Czarnej, położonej w Ostrołęce na Osiedlu Stacja, która stanowi przedłużenie ulicy Armii Krajowej - tzw. „czarnej dróżki".

zdjecie 300

- Pragnę nadmienić, że gmina Rzekuń pozyskała już środki finansowe na budowę ulicy Armii Krajowej znajdującej się na jej terenie, został również wykonany projekt budowlany ulicy a obecnie inwestycja czeka na realizację. Czy Miasto Ostrołęka poczyniło również jakieś działania związane z budową ww. ulicy? - zapytał radny Grabowski, dodając:

W mojej ocenie wykonanie tzw. „czarnej dróżki" na całości tj. od tężni solankowych w gminie Rzekuń do powstającego Multicentrum przy dworcu PKP w Ostrołęce nie tylko poprawiłoby komunikację pieszo - rowerową dla mieszkańców ale również stałoby się dużą atrakcją rekreacyjną - szlakiem turystycznym dla odwiedzających tężnie, Multicentrum, Skwer Kolejarza, zabytkową lokomotywę parową. Mam nadzieję, że ta wspólna inwestycja stanie się przykładem dobrej współpracy miasta Ostrołęki z ościenną gminą Rzekuń.

Prezydent odpowiedział, jak obecnie wygląda proces inwestycyjny.

- Gmina Rzekuń, w ramach współpracy z Miastem Ostrołęka zleciła opracowanie dokumentacji projektowej na „Przebudowę ulicy Armii Krajowej w Rzekuniu", która swoim zakresem obejmuje również projekt budowy ulicy Czarnej na terenie Miasta Ostrołęki. Obecnie trwają uzgodnienia ww. dokumentacji projektowej. Następnie, po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń, zostaną podjęte działania w celu realizacji zadania polegającego na budowie ulicy Czarnej na terenie Miasta Ostrołęki - poinformował prezydent Łukasz Kulik.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7506
Kalendarz imprez
październik 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16  17  18  19  20 dk21  22
dk23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
×