2020-03-03T21:29:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Czarno na Białym" TVN 24 o budowie elektrowni Ostrołęka C: Zmarnowana energia [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
3
8
55

W programie "Czarno na Białym" w TVN 24 wyemitowano dziś reportaż z Ostrołęki dotyczący wstrzymanej budowy elektrowni Ostrołęka C. Reporterzy rozmawiali z mieszkańcami miasta, jak również z parlamentarzystami ziemi ostrołęckiej i ekspertami. Większość z nich ostro skrytykowała inwestycję.

 
O elektrowni Ostrołęka C zrobiło się głośno, gdy spółki Energa i Enea wstrzymały finansowanie inwestycji i wydały polecenie wstrzymania prac. Obecnie trwają analizy nad możliwą dalszą technologią, rozważana może być m.in. elektrownia gazowa. Reporterzy "Czarno na Białym" TVN 24 przyjechali do Ostrołęki, by osobiście sprawdzić, na jakim etapie inwestycja się zatrzymała.
 
- Ta praca, którą panowie widzicie po sąsiedzku, to tylko prace porządkowe - mówił Wojciech Jarząbek ze stowarzyszenia Ekomena, wskazując na teren budowy. - Wszystkie firmy wykonawcze zostały powiadomione, że prace zostały wstrzymane. Ta budowa nie powinna powstawać. My w Ostrołęce mamy elektrownię, którą widać za naszymi plecami, warto było pomyśleć o modernizacji tej jednostki, która przy wybudowaniu tej elektrowni trafi swoje miejsce bytu.
 
W materiale przypominano m.in. nagrania naszego portalu z obietnic wyborczych, jakie wygłaszała w Ostrołęce w 2015 roku wówczas przyszła premier Beata Szydło. Z kolei Wojciech Jarząbek dodaje, że "ojcami tego pomysłu" byli poseł Arkadiusz Czartoryski i senator Robert Mamątow. Oni również wypowiadali się w materiale TVN 24.
 
- Na razie nikt nie powiedział, że elektrowni w Ostrołęce nie będzie. Pan się domyśla i ja się domyślam, że nie będzie elektrowni węglowej - powiedział Robert Mamątow.
 
- Analizowana jest dalsza technologia, więc sam jestem ciekawy co będzie dalej. Wie Pan, jeszcze raz powtórze, myślę że elektrownia powstanie i moje zdanie w tej kwestii jest spójne ze zdaniem rządu- dodał Arkadiusz Czartoryski.
 
Jak jednak przyznano w materiale, "zdanie rządu się zmieniło, bo czasy się zmieniły". Eksperci, którzy występowali w "Czarno na Białym" niemal jednogłośnie krytykowali inwestycję w Ostrołęce, uznając ją za nierentowną w dzisiejszych czasach.
 
Zobacz materiał wideo: TUTAJ.
REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×