2017-08-06T17:01:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Czarny Punkt Wodny" w Krukach [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
1
2
5

W miniony piątek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wraz z przedstawicielami Zakładu Górniczego Grabowo-Kruki „Grupy Silikaty Sp. z o. o.” w Krukach, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, wkopali kolejną w powiecie ostrołęckim tablicę „Czarny Punkt Wodny”.

„Grupa Silikaty Sp. z o. o.” w Krukach zwróciła się kilka miesięcy temu do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z prośbą o zwiększenie nadzoru nad miejscem, w którym znajduje się Zakład Górniczy Grabowo-Kruki. Firma twierdzi, iż z wyrobisk znajdujących się na terenie tego zakładu, jako miejsc służących do kąpieli, korzystały osoby nieuprawnione do wstępu na ten teren. Zaznaczyć należy, że w miejscu tym w 2013 roku doszło do utonięcia 19-letniego mężczyzny.

- W trosce o bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców, osoby odpowiedzialne w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce za dyslokowanie służb, umieściły to miejsce, jako podlegające szczególnej kontroli. Pojawiają się tam częstsze patrole policji, dodatkowo podjęto decyzję o umieszczeniu w tym miejscu tablicy „Czarny Punkt Wodny”. Oznakowanie to ma ostrzec wszystkie osoby, którym przyjdzie do głowy pomysł korzystania z tego miejsca, jako z kąpieliska, aby pod żadnym pozorem tego nie robiły. Pamiętajmy, że jest to teren prywatny. Wstęp na ten teren osób nieuprawnionych jest zabroniony. - poinformował mł. asp. Krzysztof Kolator

Apelujemy o to by nie łamać zakazu wstępu na teren Zakładu Górniczego Grabowo-Kruki. Przestrzeganie tych zakazów może uchronić nas lub naszych najbliższych od tragedii. - dodaje.Źródło: KMP w Ostrołęce

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 17:26 06-08-2017,   0%
Niedługo to wszędzie postawią czarne punkty. Na kogoś to jeszcze działa?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:33 06-08-2017,   -
tam się ludzie topią hie hie
bo tam jest niebezpiecznie
prądy morskie wiry rzeczne
w żwirowni konieczne
odpowiedz   •   oceń :  
~local , 09:54 07-08-2017,   -
Jakie to żałosne.
Od CZTERECH lat nie wystąpił żaden wypadek w tym miejscu, ba w całej historii tylko JEDEN śmiertelny.
Takie miejsce ma zasługiwać na miano czarnego punktu ???
Prywatny teren za który odpowiada właściciel. W kraju jest tysiące przykładów gdzie zakłady podobne do tego grodzą wyrobiska wysoką siatką i dbają o niedopuszczenie postronnych osób.
Tutaj mamy przykład w stylu "zróbmy coś żeby wypaść lepiej w statystykach i niech myślą że aktywnie troszczymy się o bezpieczeństwo". Co się dzieje z tą Policją w Ostrołęce ? Kiedy trafimy na kogoś porządnego kto będzie potrafił wyciągnąć ten "PRL" i obudzić z letargu ??
odpowiedz   •   oceń :  
~ala , 12:30 07-08-2017,   -
do local chyba przesada, to ja musze się ogrodzić wysokim murem, bo przez mały przejdą, żeby nikt niepowołany nie wszedł na TEREN PRYWATNY .... chyba cię fantazja ponosi .
odpowiedz   •   oceń :  
~local , 21:14 07-08-2017,   -
[quote=ala ]do local chyba przesada, to ja musze się ogrodzić wysokim murem, bo przez mały przejdą, żeby nikt niepowołany nie wszedł na TEREN PRYWATNY .... chyba cię fantazja ponosi .
[/quote]
Jak masz na swojej działce wyrobisko zagrażające życiu lub niebezpieczny zbiornik wodny i do tego prowadzisz poważną firmę to TAK !!
Jak najbardziej ponosisz odpowiedzialność za bezpieczeństwo na terenie zakładu.
Czarne punkty są dla miejsc ogólnie dostępnych, a nie firmowych terenów prowadzących biznes. Może przy mojej sadzawce na działkach też postawimy tabliczkę z wielką pompą ??
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń