2017-10-31T18:06:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Czartoryski: Stawię się przed komisją w każdym czasie

REKLAMA
zdjecie 9145
REKLAMA
zdjecie 9145
8
8
18

Poseł Arkadiusz Czartoryski wydał oświadczenie w związku z opiniami Sławomira Neumanna i Roberta Kropiwnickiego z Platformy Obywatelskiej, jakoby to on osobiście stał za przekazaniem kamienicy na Nabielaka 9 w Warszawie tzw. "czyścicielom kamienic". Dziś na obradach komisji ds. reprywatyzacji odrzucono wniosek o przesłuchanie Czartoryskiego.

Nazwisko ostrołęckiego posła Arkadiusza Czartoryskiego pojawiało się dziś wiele razy podczas obrad sejmowej komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie. Rozpoczęło się już przed obradami, gdy Sławomir Neumann stwierdził na konferencji prasowej, że to Arkadiusz Czartoryski swoją decyzją spowodował przekazanie kamienicy na Nabielaka 9 "czyścicielom kamienic". Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

Poniżej oświadczenie posła Arkadiusza Czartoryskiego.

W związku z pracami sejmowej komisji weryfikacyjnej deklaruję, że stawię się przed komisją w każdym czasie. To jest obowiązek każdego uczciwego obywatela. Jak każdy czekam także na stawienie się przed komisją wiceprzewodniczącej PO H. Gronkiewicz Waltz.
W związku z decyzją z roku 2006 oświadczam że,
1. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydając decyzję w sprawie nieruchomości przy ul. Nabielaka 9, związane było wcześniejszym rozstrzygnięciem Samorządowego Kolegium Odwoławczego.
2. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie stwierdziło nieważność orzeczenia Prezydium Rady Narodowej miasta Warszawy o nacjonalizacji budynku co spowodowało, że Skarb Państwa nie legitymował się prawem własności do budynku znajdującego się w Warszawie przy ul. Nabielaka 9.
3. Decyzja SKO była dla prowadzonego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji postępowania wiążąca. Oznacza to, że ministerstwo było związane tym rozstrzygnięciem. Takie postępowanie było regułą MSWiA.
4. Decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 12 maja 2006 nie została zaskarżona przez żadną ze stron postępowania.


Dziś Robert Kropiwnicki zgłosił wniosek o przesłuchanie posła Arkadiusza Czartoryskiego, ale większość członków komisji odrzuciła wniosek. Przeciwko przesłuchaniu Czartoryskiego było 5 członków komisji, za - 3. Przewodniczący komisji Patryk Jaki przyznał, że w przyszłości będzie głosował za wezwaniem na świadka posła Czartoryskiego.


REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×