2016-07-28T11:46:40+02:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Czartoryski: Zamordowany przy ołtarzu ksiądz będzie modlił się za Francję

REKLAMA
zdjecie 142
REKLAMA
12
12
9

Poseł Arkadiusz Czartoryski we wpisie na jednym z portali społecznościowych skomentował brutalne morderstwo katolickiego księdza we Francji. Według niego, jest to dar od Boga dla Francji, która w ostatnich latach odchodziła od chrześcijańskich wartości.

Ksiądz Jaques Hamel został zamordowany przez muzułmańskich terrorystów podczas sprawowania mszy. Wtargnęli oni do kościoła, a następnie poderżnęli gardło kapłanowi, zmarł on na miejscu. Pozostałe trzy osoby przebywające w świątyni zostały ranne, jedna z nich walczy o życie. Jak całą sytuację skomentował poseł ziemi ostrołęckiej Arkadiusz Czartoryski?

- Dwóch uzbrojonych islamistów wtargnęło dziś rano do kościoła św. Szczepana w Rouvray koło Rouen. 84-letniemu ks. Jacquesowi Hamelowi, który odprawiał tam Eucharystię, poderżnęli gardło. Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko. Ksiądz "próbował się bronić i tak zaczęła się tragedia" - powiedziała zakonnica obecna na mszy św. Mówiła, że drugi z napastników w tym czasie filmował egzekucję. Brutalnie zamordowali księdza. Ona sama, wykorzystując ten moment, uciekła ze świątyni. Została w niej wtedy jeszcze jedna zakonnica i dwóch wiernych. Te trzy osoby napastnicy ranili. Jedna walczy o życie. Napastnicy krzyczeli "Allahu Akbar" Co ciekawe zamordowany ksiądz przekazał wcześniej ziemię parafialną pod meczet! Czy zgodzicie się ze mną, że Pan Bóg już w niebie tuli do swego serca tego francuskiego męczennika za wiarę. Zamordowany przy ołtarzu ksiądz będzie modlił się za Francję, która odrzuca Chrześcijaństwo. To wielki dar od Boga dla Francuzów. Czy Oni to odczytają? - pyta poseł.

Dziś poseł Czartoryski wraz z innymi parlamentarzystami przebywa na Jasnej Górze, gdzie papież Franciszek sprawuje uroczyste nabożeństwo z okazji 1050-lecia Chrztu Polski.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2  3 dk4 dk5
dk6  7  8  9 dk10  11 dk12
dk13  14  15 dk16  17  18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×