2019-12-21T18:08:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Czego życzą nam kapłani i samorządowcy?

REKLAMA
zdjecie 142
REKLAMA
13
5
59

Podczas miejskiej wigilii jednym z głównych punktów były życzenia. Ostrołęczanie otrzymali je zarówno od kapłanów pracujących w ostrołęckich parafiach, jak i od samorządowców. Czego nam życzyli?

Ksiądz kanonik Jan Świerad, proboszcz parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce:

Składamy sobie życzenia, prosząc aby Chrystus narodził się w każdym z nas. A kiedy to czyni, opowiada nam Matka Teresa z Kalkuty, która pisała: "Zawsze ilekroć uśmiechasz się do swego brata, wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie. Zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał winnych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie". Życzę w imieniu własnym, jak i wszystkich kapłanów pracujących w naszym mieście, by świętowanie narodzin Jezusa Chrystusa ożywiało wiarę i pomagało wypełnić codzienność duchem dobra i miłości. Niech ta niezwykła bliskość Chrystusa będzie źródłem mocy, by każde ludzkie serce było otwarte na bliźniego, zwłaszcza ubogiego, samotnego, potrzebującego pomocy i łaski. Życzę błogosławionych świąt, pełnych radości, pokoju oraz mocy Ducha Świętego w nadchodzącym nowym roku. Przeżywamy czas przygotowania do beatyfikacji sługi bożego, naszego ziomka, księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy o jego słowach, które często podkreślał: "Ludzie mówią, że czas to pieniądz. A ja wam mówię, że czas to miłość". Wsłuchajmy się jeszcze w słowa Adama Mickiewicza, który mówił nam wprost: "Wierzysz, że Bóg narodził się w betlejemskim żłobie, lecz biada ci jeśli nie narodzi się w Tobie". I tego narodzenia Chrystusa na każdy dzień państwu z całego serca jeszcze raz w imieniu własnym i wszystkich kapłanów pracujących w naszym mieście życzę. Szczęść Boże.

Łukasz Kulik, prezydent Ostrołęki:

Przede wszystkim dziękujemy księdzu proboszczowi za to, że dzisiaj jest tutaj z nami i za to, że taką piękną modlitwę razem odmówiliśmy. Nie przedłużając, chciałbym życzyć tej kwintesencji, która była w tej modlitwie. Życzę państwu zdrowych, spokojnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Tego, byśmy w miłej, sympatycznej atmosferze, z dużą ilością miłości, mogli razem z rodzinami spędzić ten czas w sposób szczególny. Jest to czas wyjątkowy w całej naszej tradycji polskiej. Życzę dużo radości w nadchodzącym nowym roku, spokoju i dużo, dużo szczęścia.

Wojciech Zarzycki, przewodniczący rady miasta Ostrołęki:

Cieszę się bardzo, że dziś w tym dniu możemy się spotkać tutaj w Ostrołęce, że radni rady miasta wspólnie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta na czele z panem Bartoszem Śniecińskim, Rady Seniorów z panem Wiesławem Kędzierskim, w tak ważnym dniu, jak święta Bożego Narodzenia, możemy się zjednoczyć, wspólnie przełamać się białym chlebem i złożyć sobie życzenia. Boże Narodzenie to czas wyjątkowy, czas zadumy, czas, w którym warto zwolnić, zatrzymać się i pomyśleć o osobach bliskich naszemu sercu. To również czas radosny, bo związany z narodzinami Jezusa Chrystusa. Tak jak mój proboszcz, ksiądz Wiesław Białczak, życząc na różnych spotkaniach opłatkowych mówił, że życzy błogosławieństwa na każdy dzień tego nowo narodzonego Jezusa Chrystusa. Dziś państwu chcę również tego życzyć. A w nadchodzącym, nowym 2020 roku, wiele szczęścia, radości, realizacji zamierzonych planów i wszystkiego, wszystkiego dobrego. Żeby ten nowy rok był dużo lepszym rokiem, niż ten, który mija.

Maciej Kleczkowski, wiceprezydent Ostrołęki:

Ogromnie się cieszymy, że w tym szczególnym okresie, szczególnym czasie możemy być razem wśród tylu fantastycznych i wspaniałych osób. Życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, miłości, radości, uśmiechu, pozytywnej energii każdego dnia, a przede wszystkim spełnienia marzeń. Wszystkiego dobrego

Mirosław Augustyniak, radny sejmiku województwa mazowieckiego:

Ta tradycja wigilijna dzielenia się opłatkiem już zagościła na trwałe w naszych zakładach, stowarzyszeniach, w samorządach. Ten okres jest takim przygotowaniem do tego kulminacyjnego momentu 24 grudnia. Życzę państwu, żeby te nadchodzące święta były błogosławione. Żebyście państwo wszyscy spędzili je przy rodzinnym stole i żeby magia świąt udzieliła się każdemu z państwa. Żeby był to czas wytchnienia, oddechu od pędzącego życia, od tej strasznej globalizacji. Żebyśmy nabrali sił, żebyśmy - tak jak mówi klasyk - naładowali akumulatory, po to, żeby ten 2020 był rokiem dobrym. Żebyśmy mogli osiągnąć wszystko to, co zamierzyliśmy. Żebyśmy potrafili dążyć i dojść do każdego celu. Na pewno będzie to czas podsumowania, czas planów, żeby te plany były dla państwa właśnie spełnione w 2020 roku. Z całego serca tego życzę. Życzę też, żeby ci, których państwo żeście wybrali, na których żeście postawili, do których ja też należę, wypełniali państwa oczekiwania. Wszystkiego dobrego na święta i na ten 2020 rok.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2  3 dk4 dk5
dk6  7  8  9 dk10  11 dk12
dk13  14  15 dk16  17  18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×