eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

"Czeka nas ciężkie lato". Dramatycznie niski stan wody w Narwi. Maraton wędkarski odwołany

REKLAMA
zdjecie 3563
zdjecie 3563
fot. Koło PZW 38 Narewfot. Koło PZW 38 Narew
REKLAMA
zdjecie 3563

Stan wody w Narwi jest dramatycznie niski: obecnie nieznacznie przekracza 40 cm i w związku z tym odwołany został maraton wędkarski. "Czeka nas ciężkie lato pod względem połowu ryb oraz pływania łódkami z silnikiem" - wskazują wędkarze.

- W dniu dzisiejszym na wodowskazie w Ostrołęce 40 cm wody w Narwi. Z godziny na godzinę woda opada, a na dniach nie zapowiadają żadnych deszczy - alarmowało Koło PZW nr 38 Narew Ostrołęka.

W związku z zaistniałą sytuacją wędkarze wyruszyli na sprawdzenie miejsc, w których zaplanowany był maraton wędkarski. "Woda strasznie opadła" - stwierdzili i... odwołali zaplanowany maraton.

- Jesteśmy zmuszeni odwołać maraton, bo nie ma warunków na zrobienie go przy takim stanie wody. Spróbujemy ustalić maraton w późniejszym terminie, jeśli pozwolą nam na to warunki. Nie chcemy robić maratonu na tzw. sztukę żeby tylko odhaczyć, że się odbył. Chcielibyśmy żebyście połowili i byli zadowoleni z łowiska, a nie wkurzeni że nie ma dojścia do wody. Jeśli nie dojdzie do zrobienia maratonu, bo nie pozwolą nam na to warunki i stan wody, postaramy się w sierpniu lub wrześniu zrobić fajne zawody feederowe - napisał zarząd koła.

Dziś aktualny stan wody to 41 cm. "Czeka nas ciężkie lato pod względem połowu ryb oraz pływania łódkami z silnikiem" - wskazują wędkarze.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6  7 dk8  9 dk10
 11  12  13  14  15 dk16 dk17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×