eOstroleka.pl
Polska,

Czekał na poród dziecka, napił się wódki i ukradł samochód

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
REKLAMA

Zarzutami kradzieży z włamaniem zakończyły się pierwsze czynności policjantów, którzy prowadzą nietypową sprawę kradzieży samochodu spod Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Tam 2 mężczyzn ukradło opla corsę, który należał do personelu medycznego szpitala. Jak się okazało, jeden z nich był tam odwiedzić swoją partnerkę, która miała rodzić. Po zatrzymaniu okazało się, że przyszły ojciec był poszukiwany do odbycia kary ponad 4 lat więzienia za wcześniejsze kradzieże.

W miniony piątek zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało 2 mężczyzn, którzy spod Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu ukradli opla corsę, który należał do pracownika szpitala. Obaj przyjechali z Malborka, aby odwiedzić partnerkę jednego z nich, która miała rodzić. Jak wyjaśniali później - z tego oczekiwania na radość, która nie nadchodziła, napili się wódki ale nie mieli jak wrócić do Malborka. Postanowili ukraść zapakowanego przed szpitalem opla corsę. Do auta włamali się 1 sierpnia br. nad ranem. Zerwali przewody stacyjki i próbowali go uruchomić. Auto nie chciało zapalić, więc zaczęli je pchać, a następnie ciągnąć na sznurku.  Silnik zaskoczył na chwilę i zgasł. Pod cmentarzem na Agrykola zapytali nawet kwiaciarkę o najbliższego mechanika, bo jak tłumaczyli - chcieli naprawić samochód.

W tym samym czasie policjanci przyjęli zgłoszenie od pokrzywdzonej, która po nocnym dyżurze zauważyła brak auta na parkingu. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Każdy z nich miał po blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

27-letni, świeżo upieczony ojciec oraz jego 33-letni kolega, w miniony piątek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Okazało się, że pierwszy z nich był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 4 lat więzienia za wcześniejsze kradzieże. Drugi z mężczyzn był również karany za podobne czyny. Na prośbę 27-latka policjanci ustalili, że został on ojcem zdrowej dziewczynki. Jednak na razie  będzie mógł ją widywać podczas więziennych odwiedzin.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Warmińsko-Mazurska Policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×