2015-05-31T17:31:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Czerwiec w OCK. Zobacz co przygotowało dla nas Ostrołęckie Centrum Kultury

REKLAMA
zdjecie 6394
Festiwal Sztuki 3M 2013: Projekcja filmu „Marina Abramowić: artystka obecna” fot. eOstroleka.plFestiwal Sztuki 3M 2013: Projekcja filmu „Marina Abramowić: artystka obecna” fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 6394

Festiwal sztuki 3M będzie głównym punktem czerwcowych wydarzeń przygotowanych przez Ostrołęckie Centrum Kultury.


1-30 VI
FESTIWAL SZTUKI 3M - wystawa fotograficzna

Wystawa prezentuje zdjęcia dokumentujące wydarzenia artystyczne z ośmiu minionych edycji festiwalu w Ostrołęce w latach 2006-2013.
W 2006 roku w „Galerii Ostrołęka” Festiwal Papieru zainaugurował festiwal sztuki, który przez kolejne lata naturalnie ewoluował, następnie przyjmując nazwę „Festiwal Sztuki 3M - Materiał, Medium, Metafora” i poza Ostrołęką, gdzie co roku w czerwcu rozpoczyna się kolejna edycja, prezentowany był
w kilku miastach na Mazowszu. Pomysłodawcą i kuratorem artystycznym Festiwalu jest Leszek Sokoll. W minionych edycjach, oprócz wspomnianego już wcześniej Papieru, tematami z którymi zmierzyli się artyści były: Drewno, Kamień, Metal, Włókno, Ziemia, Woda, Ciało.
hol Kina Jantar, wstęp wolny

1 VI (poniedziałek)
JAN TWARDOWSKI

wieczór poetycki
Słuchacze Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszają na spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego. Jego liryka traktuje zarówno o Bogu, jak i o ludziach i ich problemach.
Klub Oczko, godz. 19, wstęp wolny

10 VI (środa)
PIĘCIU WSPANIAŁYCH

spotkania z muzyką
Określenie pięciu wspaniałych w tytule koncertu odnosi się zarówno do znakomitych artystów, jak i pięciu instrumentów strunowych. Co je łączy, a co różni? Zbadamy, w jaki sposób można te instrumenty zestawiać ze sobą, osiągając za każdym razem inny rezultat brzmieniowy.
Duety, tria i kwintety instrumentalne wykonają kompozycje m. in.: Piotra Czajkowskiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Edvarda Griega, Witolda Lutosławskiego.
sala widowiskowa OCK, godz. 13.15, bilet 5 zł

11 VI (czwartek)
FESTIWAL SZTUKI 3M

Materiał, Medium, Metafora - OGIEŃ
9. edycja Festiwalu Sztuki organizowana wspólnie z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie. Festiwal 3M - materia, medium, metafora - naturalnie ewoluuje. Współczesność uczyniła tworzywem dzieła sztuki zarówno akcję, jak i czas, i przestrzeń. Tematem obecnej edycji chcemy uczynić „Ogień” w przekonaniu, że tylko sztuka może podjąć dyskurs ze stereotypem i symbolem, dając wartość „dodaną”. OGIEŃ - zjawisko fizyko-chemiczne towarzyszące od zawsze życiu na Ziemi. Zjawisko wyzwalające energię odczuwalną przez człowieka wszystkimi zmysłami - ciepło, światło, zapach, dźwięk - najbardziej spektakularne. W tym roku, jak zwykle, w ramach festiwalu będzie można obejrzeć wystawę wiodącą, wiele działań performatywnych i multimedialnych, a także projekcje filmowe.
Szczegóły programu Festiwalu na afiszach.
Galeria Ostrołęka, godz. 19, wstęp wolny
ENERGA - Sponsor Galerii Ostrołęka

12 VI (piątek)
ZALICZENIE - WARSZTAT PIOSENKI

Studio Piosenki Klubu Oczko, w którym młodzi wykonawcy pod kierunkiem Tadeusza Kowalewskiego uczą się śpiewu zaprasza na koncert podsumowujący roczną naukę wokalną.
Klub Oczko, godz. 19, wstęp wolny

13 VI (sobota)
Koncert ALOSZY AWDIEJEWA Z ZESPOŁEM

Koncert promuje płytę artysty zatytułowaną „Koncerty w Trójce”. Jest to 11. album tego popularnego i niezwykle lubianego wykonawcy. W „Nastrojach we Dwoje” Aloszę Awdiejewa gościmy po raz pierwszy. Towarzyszą mu muzycy: Kazimierz Adamczyk - kontrabasista, Marek Piątek - gitarzysta.
sala widowiskowa OCK, godz. 17, bilet 25 zł
Nastroje we Dwoje - akcja finansowana z Budżetu Miasta Ostrołęki i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki

14 VI (niedziela)
KUKURYKU NA PATYKU...

spektakl teatralny
Na spektakl „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” Paula Maara, w przekładzie Aleksandra Berlina zapraszają aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek. To wzruszająca opowieść o wystawionej na ciężką próbę przyjaźni dwóch zabawnych Klaunów. W ich życie wypełnione codziennymi czynnościami, zabawą i drobnymi niesnaskami wkracza Ten Trzeci.
Reżyseria: Zbigniew Głowacki. Obsada: Jarek Cupriak, Agnieszka Harasimowicz, Roman Wołosik.
Spektakl dla dzieci od lat 5.
sala widowiskowa OCK, godz. 12, cena biletu: 5 zł dziecko, 10 zł dorosły
Godziny dla Rodziny - akcja finansowana ze środków Samorządu Miasta, pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki

17 VI (środa)
OSTROŁĘKA CZYTA DZIECIOM

spotkanie w Kultowni
Ostrołękę tym razem będą reprezentować zaprzyjaźnieni przedstawiciele lokalnych mediów. Dziennikarze zapoznają dzieci z fragmentami książek koleżanek po fachu –  Martyny Wojciechowskiej i Nelki, które podczas swojej pracy podróżują i odkrywają świat, by swoimi odkryciami dzielić się potem z małymi czytelnikami .
Kultownia, godz. 13, wstęp wolny

18-20 VI
60. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – f i n a ł

Sześćdziesiąty raz spotykają się najlepsi polscy recytatorzy, by walczyć o nagrody w kat. „turniej recytatorski” i w kat. „wywiedzione ze słowa”. Przez dwa dni będą trwały przesłuchania, a w sobotę po koncercie laureatów odbędzie się wręczenie nagród najlepszym oraz dorocznej Nagrody Specjalnej im. Pawła Opęchowskiego - najmłodszemu instruktorowi, którego podopieczny dotarł do ostrołęckiego finału.
Organizatorem OKR jest Towarzystwo Kultury Teatralnej i OCK. Szczegółowy program na afiszach.
Klub Oczko, wstęp  wolny

19 VI (piątek)
koncert zespołu AKURAT

AKURAT to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. AKURAT ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów, np.: „Do prostego człowieka” czy „Wiej-ska” oraz  z drugiej strony - lekkie piosenki, „evergreeny” chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach i weselach, jak np.: „Lubię Mówić z Tobą” czy „Hahahaczyk” (Dyskoteka Gra). Gdy w 2001 roku ukazał się debiut AKURAT – w Polsce nikt nie grał muzyki opartej na ska, rocku, reggae, sięgając też do rytmiki disco. Od płyty „Pomarańcza” rozpoczął się u nas renesans takich rytmów, który trwa aż po dziś dzień...
hala im. A.Gołasia, godz. 19, bilet 15 zł
sprzedaż biletów od 12 VI w kasie Kina, a w dniu koncertu w hali od godz. 17
Strefa Muzy - akcja finansowana z Budżetu Miasta i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki

21 VI (niedziela)
PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA

spektakl taneczny
Zespół Tańca Współczesnego De-eM zaprasza na widowisko taneczne. To historia nieśmiałej, zagubionej dziewczynki, która odnajduje siebie w dziewczynce ze zwierciadła, przeżywając wraz z nią niesamowite przygody.
Na scenie zatańczy ok. 100 tancerzy w 10 odsłonach.
Pomysł spektaklu, reżyseria: Małgorzata Wójcik
Choreografia: Małgorzata Wójcik, Bartosz Wójcik
sala widowiskowa OCK, godz. 12, bilet 5 zł

25 VI (czwartek)
ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO na OUTW

Zapraszamy na uroczystość zakończenia roku akademickiego 2014/2015.
Informujemy, że od 1 czerwca br. prowadzimy zapisy nowych słuchaczy w pok. nr 10, w godz. 8-16.
sala widowiskowa OCK, godz. 12

26 VI (piątek)
DZIEŃ RODZINY - festyn
Dzieci odwiedzające Kultownię i ich rodzice wezmą udział w emocjonującej grze terenowej, zabawach na łonie natury, ognisku i zatrzymają kolorowe wspomnienia na rodzinnych fotografiach.
Wspólne chwile spędzimy dzięki wsparciu Stora Enso.
Kultownia, początek godz. 16.30

26 VI (piątek)
NIC NIE MÓWIĄC...

W koncercie wystąpią wokalistki Studia Piosenki: Olga Malinowska, Agata Miłoszewska, Katarzyna Nurczyk, Aleksandra Mieszała.
Akompaniują: Arkadiusz Chojnowski (gitara), Konrad Wiktorski (gitara basowa), Tadeusz Kowalewski (pianino).
Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Kowalewski
Klub Oczko, godz. 19, wstęp wolny

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×