eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Czesława Kaczyńska zakończyła pracę jako prezes Stowarzyszenia Artystów Kurpiowskich [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 886
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA

Wiele ciepłych słów o pracy twórczej, zdolnościach organizatorskich, kultywowaniu kurpiowskich tradycji, ale przede wszystkim podziękowań popłynęło do Czesławy Kaczyńskiej 20 maja. Tego dnia  pani Czesia oficjalnie zakończyła swoją pracę jako prezeska Stowarzyszenia Artystów Kurpiowskich.

W spotkaniu, w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle uczestniczył starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, wicestarosta Krzysztof Parzychowski. Powiat reprezentowały też dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Katarzyna Grodzka oraz skarbnik Aldona Kuciej.  Nie zabrakło też przedstawicieli Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce z panią dyrektor Marią Samsel, Związku Kurpiów, który reprezentował prezes  Mirosław Grzyb jak również członków Stowarzyszenia Artystów Kurpiowskich. W serdecznej, iście rodzinnej atmosferze pani Czesława zakończyła swoją pracę. Nie kryjąc wzruszenia, ale z zapewnieniem, że na ile tylko zdrowie i siły pozwolą, będzie Stowarzyszenie wspierać.

Składam serdeczne podziękowania za Pani ogromny wkład w pielęgnowanie kultury kurpiowskiej. Przez lata działalności społecznej wykazywała się Pani entuzjazmem i pracowitością w kultywowaniu zwyczajów kurpiowskich. Chętnie przekazywała Pani innym swoją energię i ogromne, wszechstronne umiejętności, zaszczepiając w nowych pokoleniach zamiłowanie do barwnej tradycji kurpiowskiej i zarażając je miłością do naszej małej ojczyzny. Pani niezwykła aktywność organizacyjna i twórcza oraz swoboda, z jaką porusza się Pani w wielu dziedzinach folkloru kurpiowskiego, uczyniły z Pani ikonę twórczości ludowej na Kurpiach, a także wspaniałym ambasadorem naszego regionu, prezentującym na zewnątrz bogactwo jego kultury

- takie słowa skierował do Czesławy Kaczyńskiej starosta Stanisław Kubeł.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×