eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Cztery miejskie przedszkola zostaną przeniesione. Decyzja zapadła [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
fot. PM nr 16/facebookfot. PM nr 16/facebook
REKLAMA

Przedszkola miejskie nr 1, 9, 10 i 16 czeka przeprowadzka. Dziś zapadła decyzja w sprawie utworzenia dwóch zespołów przedszkolnych, w które wcielone zostaną cztery placówki.

Projekty uchwał dotyczące utworzenia dwóch zespołów przedszkolnych trafiły dziś pod obrady sesji Rady Miasta. Zespół Przedszkolny nr 1, który ma powstać przy ulicy Kościuszki, w miejscu po wyburzanej obecnie komendzie policji, będzie tworzyło Przedszkole Miejskie nr 10 (z ulicy Mazowieckiej) i Przedszkole Miejskie nr 16 (z ulicy Powstańców). Zespół Przedszkolny nr 2 powstanie przy ulicy Blachnickiego. Znajdzie się w nim Przedszkole Miejskie nr 1 (z ulicy Pileckiego) i Przedszkole Miejskie nr 9 (funkcjonujące w budynku Szkoły Podstawowej nr 10).

Proponowane przez prezydenta miasta rozwiązanie pozytywnie zaopiniowały wszystkie komisje, które analizowały projekty uchwał. Radni rozumieli konieczność podjęcia działań zmierzających do poprawy warunków lokalowych wszystkich planowanych do przeniesienia placówek, wątpliwości pojawiły się za to w innych kwestiach. W dyskusji w sprawie Przedszkola Miejskiego nr 16 głos zabrał radny Jacek Łuba z klubu Bezpartyjne Miasto Ostrołęka.

Rozumiem, że to przedszkole już nigdy w to miejsce nie wróci. Czy teren ten, na którym funkcjonuje teraz przedszkole jest wydzierżawiony lub wywłaszczony na cele oświatowe? Jak jest sytuacja prawna tego terenu i co się stanie z tym terenem i z terenem po Przedszkolu Miejskim nr 10? Co planujemy z tym tematem?

pytał radny Łuba. W jego ocenie przeniesienie “dziesiątki” w rejon ulicy Kościuszki może być na korzyść dla rodziców dostarczających dzieci do placówki, ze względu na korki z jakimi w godzinach szczytu komunikacyjnego często trzeba się tam zmagać.

Jednak co do przedszkola nr 16 to bym się zastanawiał. Jest ono otoczone blokami. Ja sam do tego przedszkola miałem dwa kroki, bardzo wielu mieszkańców korzystało z tego, że jest to bardzo dobra lokalizacja. (...) Ja się tylko zastanawiam, czy to jest dobry pomysł jeżeli chodzi o przedszkole nr 16. (...) Uważam, że tam powinno wrócić te przedszkole. Jeżeli mamy je przenosić, to czasowo.

dodał radny Łuba.

Odpowiedzi w tej sprawie udzielił prezydent Łukasz Kulik.

Właścicielem obu tych działek jest miasto, w planie zagospodarowania przestrzennego są przeznaczone na działalność oświatową i ja powiem szczerze, że nie analizowałem i nie mam jeszcze pomysłu co będzie z tamtym przedszkolem. Na razie jak nam się uda tu wybudować, to będziemy zadowoleni. A później może trzeba będzie tamte zburzyć i postawić nowe. Powiem szczerze, nie myślałem. Jeśli państwo macie jakiś pomysł, propozycję, na pewno będziemy o tym rozmawiać. (...) Przecież nie sprzedamy tego nikomu komercyjnie, żeby tam obiekt handlowy jakiś wybudował. (...) Ten teren jest taki, że ja sobie nie wyobrażam tam nic innego jak tylko przedszkole.

mówił prezydent Kulik.

Z kolei radny Ryszard Żukowski (PiS) zwrócił uwagę, że planowany zespół przedszkolny składający się z dwóch połączonych placówek może być “molochem”.

Ja będę głosował przeciwko, ze względu na to, że to są molochy tworzone. 12 oddziałów przedszkolnych to są bardzo duży zespół. (...) Jestem przeciwko molochom, to już przeżywaliśmy swego czasu.

mówił radny Żukowski.

Wątpliwości radnego rozwiała wiceprezydent Anna Gocłowska.

Nie jesteśmy jako miasto za budowaniem molochów i pan prezydent także przychylił się do takiej propozycji. Będą to maksymalnie przedszkola 10-cio oddziałowe.

mówiła wiceprezydent Gocłowka.

Ostatecznie w trakcie głosowania radni pozytywnie przegłosowali oba projekty uchwał.

Zapraszamy do odsłuchania fragmentu sesji dotyczącego tego tematu.

 

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×