eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Czy mural patriotyczny zostanie objęty miejskim monitoringiem?

REKLAMA
zdjecie 5741
zdjecie 5741
Mural historyczny w Ostrołęce, fot. eOstroleka.plMural historyczny w Ostrołęce, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Z inicjatywy Fundacji Splot Pamięci w Ostrołęce powstał mural historyczny. Czy dzieło, które wykonali artyści Radosław Jastrzębski i Mateusz Wróblewski zostanie objęte miejskim monitoringiem?

Szanowny Panie Prezydencie, z inicjatywy Fundacji Splot Pamięci aktualnie w Ostrołęce powstaje mural patriotyczny upamiętniający bitwę o Ostrołękę w sierpniu 1920. Wielkoformatowe malowidło powstaje na ścianie budynku przy ul. Pileckiego 4a. Projekt w całości finansowany jest ze środków pozyskanych przez fundację a sam mural jest dziełem ostrołęckich artystów Radosława Jastrzębskiego i Mateusza Wróblewskiego. W związku z tym zwracam się z prośbą o oświetlenie oraz objęcie muralu monitoringiem miejskim.

- czytamy w interpelacji radnego Jacka Łuby z dnia 25 sierpnia 2020 r.

 

Mural jest już zakończony. Efekty pracy można podziwiać. Mural nawiązuje do wydarzeń z 1920 roku.

Warstwę treściową muralu trudno scharakteryzować w kilku zdaniach, ponieważ chcemy w niej zasygnalizować mnóstwo wątków, wydarzeń i oczywiście pokazać wybrane, najważniejsze postacie. Będą marynarze, ułani oraz policjanci, będzie wjeżdżający na stację pociąg pancerny "Mściciel", będzie wizerunek ks. Stanisława Pędzicha i zarys murów ostrołęckiego klasztoru. Pracujemy nad tym, by po ukończeniu muralu, gdy pokażemy efekt końcowy, udostępnić mieszkańcom i wszystkim zainteresowanym osobom pakiet materiałów, który pozwoli poznać bliżej tę historię. Bardzo cieszy nas, że już teraz trwające prace malarskie budzą zainteresowanie spacerowiczów i spotykają się z pozytywnym odbiorem.

- mówiła nam Jolanta Żubrowska, prezes Fundacji Splot Pamięci.

Oficjalne odsłonięcie muralu wstępnie planowane jest na połowę września 2020 roku. Już teraz podziwiać można jednak efekt. Jak Wam się podoba? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×