zdjecie 7501
zdjecie 7501
zdjecie 7501
2021-02-13T23:34:42+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Czy przy Wiejskiej będą progi zwalniające?

REKLAMA
REKLAMA
1
0
1

Czy przy ulicy Wiejskiej w Ostrołęce zamontowany zostanie próg zwalniający? To pytanie prezydentowi Ostrołęki zadał jeden z radnych. Okazuje się, że procedura jest już w toku. Potrzebna jest tylko dość istotna zgoda.

W imieniu mieszkańców ul. Wiejskiej na osiedlu Stacja zwrócił się do mnie z prośbą Pan Maciej Perzanowski o podjęcie interwencji w zakresie zamontowania progu zwalniającego na ww. ulicy na odcinku od ulicy Starowiejskiej do ulicy Rolnej. Wyremontowany odcinek ul. Wiejskiej niewątpliwie wpłynął na komfort użytkowników ruchu drogowego. Niemniej jednak poprawa jakości drogi spowodowała zwiększenie zagrożenia w ruchu drogowym, związanego z przekraczaniem przez kierowców ograniczenia prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym. W ocenie mieszkańców, zwłaszcza pieszych i rowerzystów, celowym byłoby zamontowanie progu zwalniającego na wskazanym odcinku ul. Wiejskiej

- napisał przewodniczący klubu Nasza Ostrołęka.

Radny Niewiadomski poprosił o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

1. Czy miasto planuje zlecenie przygotowania projektu w tym zakresie po upływie okresu gwarancyjnego na ww. ulicę ? I ewentualnie w jakim terminie?

2. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie 1. W jakim terminie Miasto Ostrołęka planuje wykonanie progu zwalniającego na ww. ulicy?

Na te pytania odpowiedział już prezydent Łukasz Kulik.

Sprawa wprowadzenia progów zwalniających na ulicy Wiejskiej jest obecnie prowadzona przez tut. Urząd na wniosek Przewodniczącego Zarządu Osiedla Stacja z czerwca ubiegłego roku. W dniu 13.08.2020 r. przedmiotowy wniosek był rozpatrywany i analizowany na posiedzeniu Komisji Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Komisja przedstawiła informacje o niedogodności wynikających z lokalizacji progów tj. drgania i hałas wydawany przez pojazdy przejeżdżające przez progi. Biorąc pod uwagę duże kontrowersje i odmienność poglądów mieszkańców co do montażu progów zwalniających Przewodniczący Zarządu Osiedla Stacja przedstawił listę 65 podpisów mieszkańców popierających inicjatywę montażu progów

- odpisał włodarz Ostrołęki radnemu Naszej Ostrołęki.

- We wrześniu 2020 r. podjęta została decyzja o opracowaniu projektu stałej organizacji ruchu określającego lokalizacje progów wyspowych i sposób ich oznakowania na ulicy Wiejskiej. Ze względu na to, iż ulica Wiejska objęta jest gwarancją, projekt zostanie zlecony po uzyskaniu zgody gwaranta na montaż progów. Pismo o taką zgodę z dnia 04.02.2021 r. zostało wysłane do gwaranta — Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. - dodał Łukasz Kulik.

REKLAMA
zdjecie 7501

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×